Palangos verslininkai: kainas pakėlėme daug mažiau, nei reikėjo

Palangos verslininkai: kainas pakėlėme daug mažiau, nei reikėjo

Dėl prastų orų kurortuose mažėja poilsiautojų. Štai Palangoje skaičiuojama, kad liepos mėnesį viešbučių užimtumas krito 10 proc. Dėl sumažėjusio žmonių srauto kurorte išvengta ir planuoto kainų šuolio.
 

Kad prasti orai atbaido poilsiautojus, verslininkai kaltina ir išmaniąsias programėles, neteisingai informuojančias apie orų prognozes.

Vasarai įpusėjus, orai Palangoje nelepina, jūra atvėsusi. Atostogautojai sako – tinka ir toks poilsis. „Dviračiais važiuojame, maudėmės iš pradžių.

Mums nėra blogo oro, tik yra neteisinga apranga“, tikino viena „Lietuvos ryto“ televizijos kalbintų moterų.

„Vis tiek nueisime pasivaikščioti prie jūros, kad ir kopose pasėdėti, jūra pasidžiaugti – vis tiek smagu“, – antrino ir kita. „Norėtųsi vandens šiltesnio.

Gal galite pašildyti?“ – juokavo sutikta pora.

Dėl prastų orų kurortuose mažėja poilsiautojų: verslininkai kaltina ir klaidinančias programėles

Verslininkai pastebi: poilsiautojų srautas, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjęs. Viešbučių užimtumas liepą siekia 80 proc.

„Tokiu metu praėjusiais metais ir dar metais prieš tikrai buvo didesnis užimtumas.

Yra maždaug 5–10 proc. mažiau nakvynių“, – kalbėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Dėl sumažėjusio poilsiautojų srauto verslininkai šiemet kritikos žeria išmaniosioms programėlėms neteisingai skelbiančias orų prognozes. „Dauguma žmonių važiuoja iš toliau – Vilniaus, Kauno.

Todėl jie pasižiūri į „Google“ programėlę, kuri rodo, jog lyja, nors iš tikrųjų čia saulė šviečia.

Kitą kartą gal protingiau pažįstamų paieškoti ir paskambinti, ar iš tikrųjų lyja, ar ne“, – patarė restorano „Lavender Inn“ savininkas Laimonas Adomaitis.

Palangos poilsiautojai sako, pasirinkus kurortą atostogoms – piniginę tenka atverti plačiai.

„Aišku, kad brangu. Man atrodo, kad kelialapis į kokią Maltą ir Palangą panašiai tiek pat kainuoja“, – svarstė viena kalbintų praeivių.

Basanavičiaus gatvėje šiemet duris atvėrusio restorano direktorius sako, nors poilsiautojų nėra gausu, bet atvykusieji taupyti nelinkę.

„Kas išvažiuoja atostogauti, vis tiek yra pasiruošę išleisti kažkokią sumą pinigų ir negaili nei maistui, nei suvenyrams.

Mes turime ir suvenyrų krautuvėlę, joje nėra visos prekės pigios, bet, kai žmogus nusiperka kokybišką prekę, jis sugrįžta atgal dar ko nors“, – tikino L.Adomaitis.

Kurorto verslininkai pasakoja, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančiose įmonėse, dėl sumažėjusio poilsiautojų srauto, kainos šiemet nepakilo tiek, kiek buvo planuota. „Kilo kainos, bet jos kilo mažiau, negu kad mes turėjome jas pakelti.

Visi tiekėjai kėlė kainas, bet mūsų pakelta kaina nekompensuoja mūsų visų sąnaudų“, – aiškino I.Valaitienė.

„Kilo kainos, bet jos kilo mažiau, negu kad mes turėjome jas pakelti. Visi tiekėjai kėlė kainas, bet mūsų pakelta kaina nekompensuoja mūsų visų sąnaudų“, – aiškino I.Valaitienė.

Planuota, kad Palangos viešbučiuose ir restoranuose kainų šuolis šiemet sieks 20 proc. Tačiau, dėl sumažėjusio poilsiautojų skaičiaus, kainos kilo iki 7 proc.

Archyvų nuotr.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė / E. Kazlaučiūnaitės nuotr.

Organizatorių nuotr.
 

Archyvų nuotr.

„Lietuvos ryto“ televizija

Sidebar placeholder