Pamariškiai nusiteikę su potvyniu „žaisti“ ilgai

Antradienį Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai sulaukė žiemos potvynio apsemto Šyšos kaimo gyventojų pagalbos prašymo. Vandens namuose įkalinti žmonės pritrūko maisto.

Pamario ugniagesiai į už kelių kilometrų nuo Šilutės esantį nedidelį Šyšos kaimą iškviesti antradienio rytą.

Į potvynio zonoje nuolat atsiduriantį kaimą jie nusigavo plaukdami metaline valtimi. Ugniagesių su nekantrumu laukė vandens apsemtojo sodyboje gyvenantys du žmonės.

Apie 8.46 val. jie iš namų nuplukdyti iki sausumos. Pagalbos pamariškiams prireikė, nes pritrūko maisto.

Šyšos kaimo gyventojai ilgai nesugaišo. Apsilankę parduotuvėje, jie jau apie 11.37 val. parplukdyti atgal į apsemtą sodybą.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai potvynio zonoje darbavosi jau ne pirmą kartą. Jų pagalbos prašė ne tik gyventojai, bet ir elektrikai, kuriuos teko plukdyti atkurti nutrūkusį elektros tiekimą.

Pamario krašte žiemos potvynis prasidėjo praėjusiųjų metų pabaigoje, kai Šilutės rajone apsemti pirmieji keliai ir pievos.

Antrąjį šių metų savaitgalį pakilęs vanduo apsupo ir kaimus bei vietos gyventojų namus.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės administracijos civilinės saugos specialisto Rimanto Zimanto, antradienį rajone vis dar buvo apsemti 33 tūkstančiai hektarų.

"Iš viso rajone apsemta 13 kaimų, 54 sodybos, kuriose gyvena 81 žmogus.

Tačiau gyventojams namuose po vandenį braidyti nebereikia, nes kambariuose jo jau nebeliko„, - “Vakarų ekspresui" sakė R. Zimantas.

 

Lietuvos automobilių kelių direkcijos duomenimis, Lietuvos vakarinėje dalyje vis dar yra dvidešimt apsemtų kelių ruožų, kuriuose eismas draudžiamas.

Vandens gylis juose siekia nuo 20 iki 80 centimetrų.

Nors ir apsemti, pravažiuoti galima penkiuose kelių ruožuose. Pastaruosius vanduo semia nuo 3 iki 15 centimetrų.

Bendras kelių ruožų ilgis Lietuvoje, kuriuose dėl apsėmimo ribojamas eismas, - 48,52 kilometro.

Daugiausia dėmesio per šį potvynį sulaukęs kelias Šilutė-Rusnė yra sausas. Vanduo per jį poroje vietų bėgo nuo Šilutės pusės neprivažiavus 2019 metų gegužę iškilmingai atidarytos apie 17 milijonų eurų kainavusios 490 metrų ilgio estakados.

Pasak Rusnės seniūnės Dalios Drobnienės, salos gyventojams šių metų potvynis beveik jokių problemų nesukėlė.

„Kelias apsemtas buvo vos kelias dienas. Tad taip, kaip anksčiau, potvynis mūsų jau nebeskriaudžia“, - džiaugėsi D. Drobnienė.

R. Zimantas prognozuoja, kad šis žiemos potvynis bus ilgas.

"Nors situacija ir išlieka stabili, potvynis nesitraukia. Vieną dieną stebimas kelių centimetrų vandens pakilimas, kitą - tų pačių centimetrų nuslūgimas.

Manau, kad su šiuo potvyniu taip ir „žaisime“ pakankamai ilgai. Geriausia būtų, kad ledas bei sniegas ištirptų ir nurimę vėjai netrukdytų vandeniui nutekėti į Kuršių marias.

Permainingi orai tam trukdo. Pašalus vėl sukaustys ledas, kuris atšilus pradės su sniegu tirpti ir vėl vanduo Nemuno žemupyje pakils", - prognozavo Šilutės rajono savivaldybės administracijos civilinės saugos specialistas R. Zimantas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder