Pasidalijo patarimais kaip nesušalti darbe: daugiau judėjimo, tinkama apranga ir dėmesys maistui

Atėjus rudeniui, bet dar neprasidėjus šildymo sezonui būdavo įprasta biurus ar namus šildyti elektriniais šildytuvais, kondicionieriais. Vis tik elektros kainoms šiemet mušant rekordus tautiečiai ieško skirtingų būdų kaip sušilti.

Atvėsus orams, darbe dažniau geriame šildančias arbatas, rengiamės storesnius rūbus. Internete galima rasti įsigyti, net šildančių kompiuterinių pelių ar patarimų pakeisti kompiuterio darbastalio nuotrauką į saulėtą, kad jaustumėtės šilčiau.

Vis tik kaip reikia išlaikyti šiltas pėdas darbe, kaip dažnai verta judėti, kokias arbatas gerti ir kaip rengtis norint jaustis komfortabiliai vėsesniame biure, pasakoja natūralių audinių specialistė ir vilnos gaminių kūrėjų „Flokati” atstovė Sandra Raibužienė.

Renkitės sluoksniuotai

Visi žinome šūkį – nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Juo, anot S.Raibužienės, reikėtų vadovautis norint jaustis šilčiau darbe.

„Keli lengvesni drabužių sluoksniai jus sušildys geriau nei vienas storesnis. Jei šaltu oru lauke dėvime kelis rūbų sluoksnius, tai naudokime ir būdami patalpoje – ant apatinių marškinėlių vilkitės marškinius, švarką ar megztuką.

Drabužių sluoksniai izoliuoja kūną nuo vėsumos ir leidžia lengviau reguliuoti kūno temperatūrą“, – kalbėjo moteris.

Keiskite apavą biure

Norint, kad pėdos nešaltų, svarbu, kad jos būtų sausos ir nejaustumėte drėgmės.

„Jei jūsų darbas yra sėdimas, judate rečiau ir norite, kad pėdos nešaltų – užtikrinkite, kad jūsų kojos būtų sausos. Atvėsus orams pradedame nešioti šiltesnius batus ir natūraliai būnant patalpoje kojos dėl šilumos pokyčio gali pradėti drėgti.

Ši nedidelė drėgmė sukels nemalonę vėsą ir pirštų galiukai bus šalti. Tad patarčiau darbe turėti kitus batus, gal net šlepetes, kurias galėtumėte persiauti", – kalbėjo pašnekovė.

Moteris pastebėjo, kad šlepečių avėjimas biure ypatingai yra išpopuliarėjęs IT kompanijų tarpe.

Venkite riebaus maisto

Norėdami sušilti rinkitės šiltus patiekalus, bet ne riebius. Taip pat valgant dažniau ir po truputį pagerinsite kraujo apytaką, sušilsite.

„Dažnai galvojama, kad riebus maistas gali padėti greičiau sušilti. Vis tik taip nėra. Tokiu atveju skrandis yra apkraunamas maistu ir daugiau energijos eikvojama virškinimui, o ne šilumos gamybai.

Tad reikėtų rinktis maistą, kuriame yra daugiau geležies: pupelių, grikių, žirnių, pomidorų, morkų, burokėlių, obuolių ar džiovintų slyvų”, – pasakojo S. Raibužienė.

Daugiau ir dažniau judėkite

„Mūsų organizmas yra tobulas kūrinys, tik reikia jį suprasti ir išnaudoti tinkamai. Tad jei norite sušilti darbe – kas pusvalandį ar valandą atsitraukite nuo darbo vietos ir trumpam pajudėkite.

Tikrai nebūtina daryti mankštos, pakanka pereiti per biurą. Jei pastatas yra kelių aukštų – pasivaikščiokite laiptais kelis aukštus. Pastebėsite kaip kūnas išsijudina ir galūnės sušyla", – teigė moteris.

Rinkitės šildančias arbatas

Specialistė pataria darbe gerti arbatas, kurios šildymo funkciją atlieka geriau nei mums įprastos arbatos.

„Vėsesniu metu lietuvių tarpe vienos populiariausių – aviečių bei imbiero su citrina arbatos. Kai norite greitai sušilti patarčiau gerti ir cinamono arbatą.

Ją pasiruošti yra lengva – sulaužius cinamono lazdelę užpilkite ją verdančiu vandeniu. Šio tipo arbatos dėl savo sudėties bei savybių greičiau leis sušilti nei juoda ar žalia arbatos“, – kalbėjo pašnekovė.

Venkite sintetinių kojinių

Šąlančios pėdos – vienas dažniausiai pasitaikančių nepatogumų darbe ar namuose. Norint, kad pėdos nešaltų moteris pataria atkreipti dėmesį į kojinių, kurias avite, sudėtį.

„Jei darbe sėdint šąla pėdos, atkreipkite dėmesį į kojinių sudėtį. Sintetinės kojinės tokiu metu jūsų nešildys, kad ir bus storesnės. Kojinės iš medvilnės ar vilnos sušildys jūsų pėdas vėsesniu metu.

Svarbu pamiršti senus stereotipus apie storas vilnones, močiučių megztas kojines. Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti plonas, bet šiltas vilnos kojines, kurias galėsite dėvėti kasdien”, – kalbėjo „Flokati" atstovė.

Anot specialistės, norint darbe jaustis šilčiau reikėtų naudoti ne vieną, o bent kelis minėtus, jus sušildančius būdus.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder