Pasieniečiai sraigtasparniu iš Klaipėdos į Vilnių atskraidino donoro širdį

Penktadienio naktį pasieniečiai sraigtasparniu iš Klaipėdos į Vilnių atskraidino donoro širdį persodinimo operacijai, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

 

Informaciją, jog donoriniam organui gabenti reikalingas orlaivis, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos valdybos pareigūnai gavo iš Nacionalinio transplantacijos biuro.

Iš Paluknyje, Trakų rajone, esančios bazės penktadienio naktį pakilo specialiai šiam skrydžiui skubos tvarka parengtas sraigtasparnis „Eurocopter EC 135“. Apie 5 val. pasieniečių pilotai orlaivį nutupdė Klaipėdoje, pievoje prie Jūrininkų ligoninės.

Anot VSAT, uostamiestyje pilotai palaukė, kol iš Klaipėdos universitetinės ligoninės atskubėjo 5 medikų brigada su gabenimui parengtu donoriniu organu.

„Pasieniečių sraigtasparnis iš Klaipėdos pakilo likus kelioms minutėms iki 6 valandos. Maždaug po valandos ir 15 minučių „Eurocopter EC 135“ jau leidosi Vilniuje, transporto žiede prie Santaros klinikų. Iš orlaivio išlipę širdį gabenę specialistai nuskubėjo į persodinimo operaciją Dar po keliolikos minučių sėkmingai užduotį atlikusi VSAT sraigtasparnio įgula grįžo į savo bazę Paluknyje“, – teigiama VSAT pranešime spaudai.

VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras turi sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai skraidinami pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter“. Šie orlaiviai yra greitaeigiai, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organų paimti jie gali tūpti kone ligoninių kiemuose ar jų teritorijose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder