Paskelbtas 2022 metų klaipėdietis

Savaitgalį iškilmingai paskelbtas "Metų klaipėdietis". Dienraščio "Vakarų ekspresas" jau 28-ąjį kartą organizuotuose rinkimuose didžiausio palaikymo sulaukė pranciškonas Benediktas Sigitas Jurčys, šiemet tapęs ir Klaipėdos garbės piliečiu.

"Artėja gražiausios metų šventės. Norisi visada daugiau gerų žinių. Tikiuosi, greitai baigsis pastarojo laikotarpio įvykiai ir grįšime prie įprasto gyvenimo. Dėkoju visiems, kurie organizuoja, kurie dalyvauja renginyje. Noriu priminti, kad "Metų klaipėdiečio" rinkimai nėra varžybos", - renginio metu sakė dienraščio "Vakarų ekspresas" vyr. redaktorius Gintaras Tomkus.

Trečiajame etape, susumavus balsus internete ir "Vakarų ekspreso" laikraštyje atspausdintus balsavimo kuponus, brolis Benediktas aplenkė Pagalbos ukrainiečiams centrą ir verslininką Henriką Urboną.

Finalinio etapo dalyviai atitinkamai surinko 5 435, 2 585 ir 1 641 balsą.

"Šie metai man buvo tikrai negailestingi. Tiek daug visko. Ir dar nesibaigė. Su broliais pranciškonais kur esame, ten paliekame savo širdį. Ačiū tiems, kurie balsavo. Bandysime jūsų nenuvilti", - apdovanojimo ceremonijoje kalbėjo brolis Benediktas.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sakė, kad visi, kurie skiria savo energiją, darbus miestui, yra verti metų klaipėdiečio vardo.

"Už begalinę meilę, darbus ir tarnystę miestui", - ceremonijos metu Metų klaipėdiečio Benedikto veiklą apibūdino meras.

Metų šuolis

Labai įtempta kova balsavimo metu vyko "Metų šuolio" nominacijoje, kuri skiriama mokslo, technologijų ar inovacijų žmogui, kolektyvui už netikėtą sumanymą, įgyvendintą inovaciją, atradimą, laimėjimą, apie kurį kalbėsime ir rytoj.

Šios nominacijos nugalėtoju tapo Klaipėdos universiteto atstovas dr. Sergejus Suzdalevas.

Šis mokslininkas vykdo vandens užterštumo tyrimus. Kaip tik šiuo metu dalyvauja tarptautiniame projekte, tiria vaistų likučių paplitimą Lietuvos ir Latvijos vandens telkiniuose.

Jis surinko 4 919 balsų ir tik 69 balsais aplenkė sportinių šokių šokėją Kiprą Kūrą su partnere Elze Gintvile Valiūnaite (4 849 balsai).

Jaunasis aktorius Elijas Malinauskas surinko 4 768 balsus.

"Per konferencijas taip nesijaudinu kalbėdamas. Labai džiaugiuosi, kad mokslas ir mokslo visuomenė tampa vis labiau pastebima. Pažadame, kad Klaipėdos mokslininkai ir toliau skelbs naujus atradimus", - kalbėjo apdovanojimą atsiėmęs S. Suzdalevas.

Nominacija verslui

Gražia tradicija tampa Socialiai atsakingo verslo nominacija.

Šiai nominacijai siūlomos įmonės, kurios tiki, kad sprendimai, didinantys visuomenės gerovę, sprendžiantys socialines problemas, nėra vien labdara, bet sykiu - ir visuomenės edukacija.

"Nominacija svarbi, Klaipėdoje yra tikrai daug atsakingų, tvariai tiek darbuotojus, tiek aplinką, tiek bendruomenės interesus vertinančių įmonių, todėl išrinkti šiuo metu labiausiai vertą bendrovę itin sudėtinga", - mano "Vakarų ekspreso" vykdomoji direktorė Loreta Latakienė.

Šiai nominacijai pasiūlytus verslo atstovus vertino komisija, sudaryta iš Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Klaipėdos pramonininkų asociacijos, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vadovų.

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vykdomasis direktorius Robertas Valantiejus apdovanojimo ceremonijoje sakė, jog galima pasidžiaugti, kad nugalėtojas šioje nominacijoje šiemet buvo išrinktas vienbalsiai.

"Tai įmonė, kuri ne tik daro gerus darbus, bet ir kasmet skelbia įmonės socialinę ataskaitą. Tokia praktika ateityje turėtų tapti norma ir kitoms įmonėms" - sakė R. Valantiejus.

Šiemet Socialiai atsakingo verslo nominaciją pelnė AB Vakarų laivų gamyklos įmonių grupė.

"Nominaciją vertinu kaip įpareigojimą kurti dar didesnę vertę ir dalintis ja su visuomene", - apdovanojimo renginyje sakė Vakarų laivų gamyklos vadovas Arnoldas Šileika

Už gerumą

"Metų klaipėdiečio" paskelbimo ceremonijos metu taip pat buvo įvertinti žmonės ir įmonės, kurie prisideda prie trečius metus tęsiamos "Vakarų ekspreso" inicijuotos socialinės akcijos, skirtos paremti autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus ir jų šeimas.

Specialūs apdovanojimai - simboliniai gerumo obuoliukai - įteikti šią iniciatyvą palaikiusioms organizacijoms ir įmonėms.

"Surf Camp Klaipėda" ir banglenčių sporto atstovui Girmantui Neniškiui padėkota už trejų metų draugystę taikant bangų terapiją.

UAB Tilžės turgui ir jo vadovui Ramūnui Petraičiui -  už vasaros stovyklos "Rožių planeta" rėmimą. Už investiciją į mūsų bendruomenę ir vaikus.

Gerumo obuoliukas už ilgametę savanorystę įteiktas ir Dianai Stadalninkei. Už geras emocijas vaikams - renginių organizatoriui Remigijui Žiogui

"Metų klaipėdiečio" rinkimų organizatoriai dėkoja rėmėjams: UAB "Stemma Group", UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijai "Bega", UAB "Kamineros grupė", AB "Klaipėdos nafta", AB "Klaipėdos baldai", UAB "Parsekas", UAB Klaipėdos baseinui, UAB "Švyturys-Utenos alus", UAB "Florika".

"Metų klaipėdiečio" renginyje susirinkusius svečius savo pasirodymu sužavėjo "Eurovizijos" konkurso dalyvė Monika Liu.

 

Sidebar placeholder