lietus

Paskutinės pavasario dienos bus lietingos ir nešiltos

Paskutinės gegužės dienos nebus šiltos, jos bus debesuotos ir lietingos, prognozuoja sinoptikai.

Sekmadienio rytas išaušo šaltokas, daug kur temperatūra pažemėjo iki 4-8, tik prie Kuršių marių, prie Baltijos laikėsi 9-10 laipsnių šiluma. O rytų Lietuvoje kai kur temperatūra nukrito ir iki 2-3 laipsnių šilumos.

Naktį rytų Lietuvoje dar pasirodė ir rūkas, Vakarų Lietuvoje daug kur lyja, tad orai labai permainingi, deja, ne į geresnę pusę, LRT radijui sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Pasak jo, sekmadienį orus lems žemo atmosferos slėgio sūkurys, tad debesų bus daug, pragiedrulių ir saulės mažai ir daugelyje rajonų protarpiais lis. Vėjas pūs iš vakarų, šiaurės vakarų 4-9 m/s greičiu. Temperatūra įdienojus pakils tik iki 12-16 laipsnių šilumos.

Pirmosiomis savaitės ir paskutinėmis pavasario dienomis šilumos irgi nesulauksime. Pirmadienį naktį lietūs pasitrauks – prognozuojama, kad palis trumpai ir labai nedaug tik vietomis.

Vėjas bus silpnas, kai kur susiformuos rūkas. Šiluma bus vėl menka – 3-8 laipsniai, sakė sinoptikas. Pirmadienio dieną, pasak jo, laukia dar nemalonesni orai, nes iš pietų pakils nedidelis žemo atmosferos slėgio sūkurys, pietinis ciklonas, tad teks nusiteikti lietui.

Lis visoje Lietuvoje, kai kur bus ir smarkūs lietūs su perkūnijomis. Vėjas rytų, šiaurės rytų bus vidutinio stiprumo, o kadangi lietinga ir debesuota, tai temperatūra spės pirmadienį pakilti tik iki 13-18 laipsnių šilumos.

Antradienį bus panašūs orai. Jie išliks drėgni, daug kur palis. Naktį bus 6-11 laipsnių šilumos, o dieną 13-18 laipsnių šilumos.

Pasak sinoptiko V. Sakalausko, yra tikimybė, kad birželio pirmosiomis dienomis orai bent jau šiek tiek atšils.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder