Perspėja dėl stiprios audros: labiausiai klius pajūriui

Savaitgalį sulauksime itin nemalonių orų, o labiausiai klius pajūriui. Sinoptikų teigimu, šis kraštas gali sulaukti netgi stiprios audros, tad žmonės raginami nestatyti automobilių po medžiais ir saugotis.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyr. specialistas Paulius Starkus perspėja, kad šeštadienį ryte reikėtų pasisaugoti plikledžio.

„Visoje šalyje dabar yra daug kur aptirpę – tiek jau senesnis sniegas, tiek ir naujas krentantis. Yra susidarę nemažai drėgmės ir penktadienį vakare, ciklonui traukiantis, vakariniuose rajonuose pradės atsirasti pragiedrulių, jie plis ir į kitus rajonus, temperatūra kris, formuosis plikledis ir ateinančią naktį neigiama temperatūra bus visoje šalyje. Plikledžio šeštadienį ryte tikrai reikės pasisaugoti“, – sako vyr. specialistas.

Paklausus, kaip bus su sniegu, pašnekovas tikino, kad sniego šiek tiek sulauksime, bet jo neužteks, kad susidarytų baltas kraštovaizdis.

„Šiek tiek sniego sulauksime, bus įvairūs orai savaitgalį. Svarbiausias aspektas bus vėjas ir trumpam pagerės oras tik šią naktį, vėliau vėl priartės žemo slėgio sritis šiltasis atmosferos frontas.

Pradedant vakariniais rajonais, daug kur sulauksime kritulių, bet sniegas vyraus tik iš pradžių, jau antroje dienos pusėje sniegą ims keisti šlapdriba, pajūryje lietus, o sekmadienio naktį vėlgi visoje Lietuvoje kris krituliai, bet vyraus šlapdriba ir lietus, taigi baltas kraštovaizdis nelabai darysis, tačiau sekmadienio dieną veršis šaltesnis oras. Tikėtina, kad dar pirmoje dienos pusėje vyraus šlapdriba, bet popietę jau sulauksime sniego.

Svarbiausias bus vėjas. Ateinančią naktį jis rimtis, nors kai kur tikėtini vėjo gūsiai 15-18 m/s, bet šeštadienio dieną, artėjant naujam ciklonui vėjas pradės stiprėti ir iki vakaro didesnėje šalies dalyje laukiami gūsiai 15-20 m/s, o pajūryje bus dar stipresnis vėjas“, – sako vyr. specialistas.

Sausio 30-osios dieną kai kur pūga, pustys. Vėjas naktį pietvakarių, 16–21 m/s, vakarinėje šalies pusėje 23–27 m/s, pajūryje vietomis 28 m/s, dieną šiaurės vakarų, 15–20 m/s, pietvakarinėje šalies dalyje 21–26 m/s, pajūryje 28–30 m/s.

„Prie jūros netgi laukiama audros, iki trisdešimties metrų per sekundę“, – sako vyr. specialistas.

„Vėjas bus stiprus, nors stipriausias pajūryje, vėjas gali pridaryti nuostolių, o žmonės turėtų sugotis, nestatyti automobilių po medžiais. Vėjas bus pavojingas visoje Lietuvoje“, – sako jis.

Apie pavojingą vėją socialiniame tinkle įspėja ir meteorologai.

Sidebar placeholder