Pinigus už skiepą siūlanti valdžia tyčiojasi iš senjorų

Beveik pusantro milijono eurų. Tiek valstybės biudžetui kainuotų visų 75 metų ir vyresnių uostamiesčio senjorų pageidavimas už skiepą nuo koronaviruso gauti 100 eurų. Tačiau tiek pinigų tikrai neprireiks, nes ne visi uostamiesčio pensininkai ruošiasi griebti valdžios numestą kaulą.

Klaipėdos miesto savivaldybė pasidalino Sveikatos ministerijos skelbiama žinia, kad jau lapkričio mėnesį nuo COVID-19 pasiskiepijusiems 75 metų ir vyresniems senjorams bus skirta vienkartinė 100 eurų išmoka. Šie pinigai senjorus pasieks kartu su pensija ar kita išmoka, kurią moka „Sodra“. Pinigai bus pervedami į banko sąskaitą arba pristatyti tiesiai į namus.

Vienkartinė 100 eurų dydžio išmoka bus skiriama 75 metų ir vyresniems asmenims, kurie anksčiau nebuvo pasiskiepiję nuo COVID-19 (koronaviruso infekcijos) ir visiškai pasiskiepys nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d., bei minėto amžiaus senjorams, kurie jau yra pasiskiepiję ir iki ateinančių metų kovo 31 d. pasiskiepys sustiprinančiąja vakcinos doze.

Primenama, kad vienkartinė 100 eurų išmoka nebus įskaičiuojama į asmens ar šeimos pajamas, todėl neturės jokios įtakos skiriant kompensaciją už šildymą ar kitas išmokas, taip pat ir mokėjimui už socialines paslaugas.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) atstovės Malgožatos Kozič teigimu, Klaipėdoje gyvena 14,4 tūkstančio 75 metų ir vyresnių senatvės pensijos gavėjų.

„Klaipėdos apskrityje, įskaitant ir uostamiestį, tokio amžiaus pensijos gavėjų yra 28,6 tūkstančio. O visoje Lietuvoje rugsėjo mėnesį buvo 256,3 tūkstančio“, - „Vakarų ekspresui“ sakė M. Kozič.

Žinant šiuos skaičius nesunku suskaičiuoti, kiek valstybės biudžetui kainuos prieš porą savaičių Seimo iš antro karto priimtas įstatymas dėl tokios 100 eurų vienkartinės išmokos skyrimo.

Klaipėdiečiams tektų sumokėti beveik pusantro milijono eurų, Klaipėdos apskrities gyventojams - beveik tris milijonus eurų, minėto amžiaus sulaukusiems visos šalies senjorams - daugiau nei 25,6 milijono eurų.

Kadangi šis valdžios sumanymas vertinamas labai nevienareikšmiškai, galima neabejoti, kad tiek pinigų biudžete ieškoti tikrai nereikės.

Kalbėdama su „Vakarų ekspresu“ Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos vadovė Valerija Miliauskienė tokias viliones atvirai vadino elementariausiu pasityčiojimu iš žmonių.

„Mūsų valdžia puikiausiai žino, kokios yra pensijos ir kaip “oriai„ gyvena jas gaunantys senjorai. Todėl ir numetė kaulą, manydama, jog žmonės lyg kokie išbadėję šunys jį puls. Tai yra tikras pasityčiojimas. Aš pati esu senjorė ir manęs tikrai niekas už tuos 100 eurų skiepytis neprivilios. Jei norėsiu pasiskiepyti, nueisiu ir pasiskiepysiu, nelauksiu, kol kas pinigų už tai pasiūlys. Valdžios viliojimas gaunasi jau toks prievartinis. Juk svarbiausia yra sveikata, o ne 100 eurų. Galiu tik pasidžiaugti, kad mūsų asociacijos nariai galvoja savo galva ir turi savo nuomonę. Jie visi yra išsilavinę ir inteligentiški žmonės, šoka, dainuoja, kažką nuolat daro ir veikia. Todėl nesėdi užsidarę namuose ir nemano, kad viskas yra taip, kaip rodo per televizorių. Kas norės, tie ir pasiskiepys. Kas nenorės, tų ir 100 eurų nepriviliosi“, - sakė V.Miliauskienė.

Senjorės teigimu, sprendimas dėl 100 eurų vienkartinės išmokos skyrimo visuomenę gali dar labiau supriešinti.

„Mūsų asociacijai priklauso įvairiai galvojantys senjorai. Mes gerbiame vieni kitus ir dėl to konfliktuoti nesiruošiame. Tačiau juk ne vienam gali kilti klausimas, kodėl aš pasiskiepijau ir negavau 100 eurų, o jis dar tik pasiskiepys ir juos gaus. Ką tokiems senjorams valdžia atsakys?“ - retoriškai klausė V. Miliauskienė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder