Pliažuose gelbėtojai dar gali poilsiauti

Nuo gegužės vidurio kurorto paplūdimiuose budėti pradėję Palangos gelbėtojai darbo kol kas neturi. Nors poilsiautojų ir netrūksta, į iki vos kelių laipsnių įšilusią Baltijos jūrą drįsta nerti vos vienas kitas. Kur kas mieliau nuo vėjo apsaugančiose kopose mėgaujamasi saulės voniomis.

Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje gelbėtojai budi jau pusantros savaitės - nuo gegužės 15-osios.

Kol kas populiariausio šalies kurorto paplūdimius prižiūri tik penki gelbėtojai. Jų žymiai pagausės prasidėjus kalendorinei vasarai, nuo birželio 1-osios.

Jau daugybę metų poilsiautojų saugumu kurorto pliažuose rūpinasi Palangos miesto vandens motociklų klubas. Tai jis darys ir artimiausias tris vasaras, iki 2024 metų spalio 15 d.

Klubas laimėjo šiais metais Palangos miesto savivaldybės skelbtą konkursą žmonių gelbėjimo vandenyje paslaugai teikti.

Pasak ilgamečio Palangos gelbėtojų vado, Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos prezidento Jono Pirožniko, kol kas šaltas Baltijos vanduo poilsiautojų nevilioja.

"Pirmieji poilsiautojai jau atvyko į mūsų kurortą. Kasdien paplūdimiuose suskaičiuojame apie 300 žmonių.

Šventojoje kol kas žmonių labai mažai, Palangoje daugiau.

Besimaudančiųjų yra vos trys ar keturi. Sušyla, trumpam puola į vandenį ir bėga lauk. Nenuostabu, nes vandens temperatūra vos 7 laipsniai šilumos. Kas tokiame vandenyje ilgau gali išbūti.

Mes ir patys tokių poilsiautojų klausiame - kaip? Sako, šalta. Dar reikia palaukti, kol jūra įšils. Bet žmonėms norisi nors trumpam į bangas panerti.

Buvome pakėlę droną, tai kopose kur kas daugiau žmonių nei pačiame paplūdimyje. Deginasi pasislėpę nuo vėjo. Nors šis antradienis - pirmoji šiltesnė diena pajūryje„, - su “Vakarų ekspresu" pirmųjų dienų darbo įspūdžiais dalijosi J. Pirožnikas.

Palangos gelbėtojai vasarai jau yra pasiruošę. Nors pavasaris ir šaltas, tikisi, kad ji bus karšta.

„Baigiame įrengti visus gelbėjimo postus. Pagražiname, padažome ir laukiame poilsiautojų“, - sakė J. Pirožnikas.

Šiais metais kurorte pajūris naujai suskirstyti į penkis paplūdimius ir kiekvienas iš jų gavo pavadinimą - Pajūrio regioninio parko, Palangos, Kunigiškių, Šventosios pietinis ir Šventosios šiaurinis.

Palangos miesto savivaldybės teigimu, šio vasaros sezono naujovė - numatyti po 300 metrų ruožai nudistų paplūdimiui Palangoje bei paplūdimiui, skirtam lankytis su augintiniais Šventojoje.

Jie išdėstyti atitinkamai Pajūrio regioninio parko ir Šventosios pietiniame pliažuose.

Kurorte padidintas gelbėjimo postų ir pačių gelbėtojų skaičius. Vasarą 19 pliažuose esančių gelbėjimo postų budės apie 85 gelbėtojus.

Tarp Palangos gelbėtojų bus ir keturi karo pabėgėliai iš Ukrainos.

Kurorto gelbėtojai jau yra apsirūpinę ir visa reikiama technika. Naudosis septyniais visureigiais, keturiais vandens motociklais, dviem dronais ir kita įranga.

Didžiąją jos dalį, besirūpindama atostogautojų saugumu, nupirko Palangos miesto savivaldybė.

J. Pirožniko teigimu, siekiant užbėgti galimoms nelaimėms už akių, didžiausias dėmesys tradiciškai bus skiriamas prevencijai.

Iki rugsėjo vidurio truksiančiam sezonui jau yra pasiruošę ir Klaipėdos gelbėtojai. Jie paplūdimiuose budėti pradės nuo birželio 1 d.

"Komanda jau surinkta. Savaitgalį vyko paskutiniai mokymai. Nuo birželio pradžios 12 postų budės 70 gelbėtojų.

Mūsų paplūdimiuose infrastruktūra taip pat jau sutvarkyta. Laukiame poilsiautojų ir šilto oro. Kol kas pastarasis tikrai nelepina. Tad kopose yra tik vienas kitas besideginantis.

Na, o visiems besiruošiantiems prie jūros noriu priminti nepamiršti kremo nuo saulės ir sekti informacinius ženklus bei klausyti gelbėtojų„, - sakė Klaipėdos gelbėtojų vadas, biudžetinės įstaigos “Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Praėjusį vasaros sezoną Palangos ir Klaipėdos gelbėtojai įvardija kaip labai sunkų ir sudėtingą.

Daugiausiai jėgų pareikalavo prevencinis darbas krante, bandant nuo nelaimių apsaugoti į pavojų keliančią jūrą brendančius poilsiautojus.

Pastangos pasiteisino su kaupu. Nors Baltijos jūroje nuskendo keli žmonės, nė viena ši nelaimė neįvyko ties Klaipėdos ir Palangos gelbėtojų prižiūrimais paplūdimiais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder