Alma Adamkienė

Prabilo Almos Adamkienės gydytoja - pasakė, kokia jos būklė

(5)

Praėjusią savaitę prezidento Valdo Adamkaus žmona, buvusi pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė, dėl koronaviruso atsidūrė ligoninėje.

Ryte, naujienų portalo tv3.lt žurnalistams V. Adamkus buvo teigęs, kad vis dar laukia žinių iš ligoninės, tačiau vakare paaiškėjo, kad prezidentas sulaukė galimybės aplankyti žmoną.

Pirmadienio rytą susisiekus su prezidentu Valdu Adamkumi paaiškėjo, kad nerimą ir toliau kelia tai, kad ponia Alma gydoma reanimacijos skyriuje, o pats prezidentas gyvena laukdamas žinių apie žmonos sveikatą.

Visgi, vakare susisiekus su prezidentu paaiškėjo, kad šis šiuo metu yra ligoninėje, kur turėjo galimybę aplankyti gulinčią žmoną.

Gydoma reanimacijoje

Pirmadienio vakarą susisiekus telefonu su prezidentu Valdu Adamkumi, prezidentas nebuvo linkęs komentuoti dabartinės situacijos. Tačiau šalia jo buvusi ponios Almos Adamkienės gydytoja Aušra Marcijonienė teigė, kad moters būklė yra vis dar sunki.

„Šiandien prezidentas Valdas Adamkus aplankė ponią Almą ligoninėje. Ji vis dar reanimacijoje, jos būklė yra sunki. Tikėkimės, kad ji pradės sveikti ir būklė ims gerėti, bet šiuo metu pasakyti kažko konkrečiau negaliu.

Ponią Almą visi myli, palaiko ir nori kiek tik įmanoma padaryti, kad viskas būtų tik kuo geriau“, – sakė Santaros klinikų Vidaus ligų skyriaus vedėja A. Marcijonienė.

Be to, medikė patikino, kad kiekvieną dieną prezidentas gauna informaciją apie žmonos sveikatą bei jos gydymą.

„Supraskime, kad prezidentui taip pat yra labai sunku, jis be galo nerimauja, yra labai įsitempęs emociškai. Dėl visų klausimų stengiamės glaudžiai bendrauti ir su Božena Bagonaitiene (aut. past. – prezidento Valdo Adamkaus referente), kad kalbančių viešai būtų po vieną“, – sakė A. Marcijonienė.

Pasiteiravus, kaip jaučiasi pats prezidentas, kuriam taip pat nustatytas koronavirusas, jis teigė apie save negalvojantis.

„Mano liga nesitraukia, jaučiu užkimusį balsą, bet laikausi. Apie save visai negalvoju.“

Ligoninėje nuo ketvirtadienio

Primename, kad  A. Adamkienė į Vilniaus Santaros klinikas atvežta dar ketvirtadienį. Prezidentas Valdas Adamkus sako, kad jos būklė – sudėtinga.

„Ji yra izoliuota, Santariškėse, reabilitacijoje, labai intensyvioje priežiūroje“, – sakė prezidentas Valdas Adamkus.

Dar ketvirtadienį įtarta, kad 95-erių metų amžiaus A. Adamkienė užsikrėtė koronavirusu. Vis dėlto šiandien prezidentas apie tai, kas tiksliai užklupo žmoną, nesakė. Tik pranešė, kad žinios iš medikų optimistiškai nenuteikia. Situacija bloga.

„Niekas nesako, kad bus gerai. Kovojama, – kalbėjo prezidentas. – Aš tokiam stovyje, kad esu sukrėstas ir negaliu net galvoti. Nes situacija yra bloga.“

Pats prezidentas šią savaitę taip pat susirgo koronavirusu, todėl nedalyvavo nei Vilniaus garbės piliečio paskelbimo ceremonijoje, nei galėjo palydėti žmoną į klinikas. Bet pats savo būsenos nesureikšmina – sako, svarbiausia ponia Alma.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder