Prie „Vardan Lietuvos“ jungiasi ir Neringos meras Darius Jasaitis: savo ketinimus atskleidė ir Kretingos bei Šilutės merai

Trečiadienį uostamiestyje lankėsi Demokratų partijos "Vardan Lietuvos" steigėjai Saulius Skvernelis ir Algirdas Stončaitis. Vizito metu paaiškėjo, kad partijos gretose matysime ir Neringos merą Darių Jasaitį su visu būriu bendraminčių.

Spalio viduryje kvietimą jungtis į Demokratų partiją "Vardan Lietuvos" pasirašė trylika Seimo narių. Tarp jų ir buvęs premjeras Saulius Skvernelis bei Algirdas Stončaitis, kurie trečiadienį apsilankė Klaipėdoje.

Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, susitikime su jais dalyvavo ne tik šalies ateičiai neabejingi klaipėdiečiai, bet ir iš viso pajūrio atvykę žmonės.

Parlamentarai supažindino su partijos tikslais ir sulaukė nemažo palaikymo. S. Skvernelis priminė, jog kurti partiją ir paskatino būtent šalies regionų reakcijos.

"Lietuvai reikia naujos politinės jėgos, kuri turi valstybės valdymo patirtį ir gali nedelsiant imtis atsakomybės už šalies dabartį ir ateitį. Tikros ir visuomenę telkiančios lyderystės, kad priimami sprendimai būtų profesionalūs, orientuoti į rezultatus, efektyvūs ir užtikrinantys maksimalią naudą visuomenei", - neabejojo S. Skvernelis.

"Vakarų ekspreso" duomenimis, prie Demokratų partijos "Vardan Lietuvos" jungiasi ir Neringos meras D. Jasaitis bei dalis jo vadovauto Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Neringos skyriaus narių.


Kretingos meras svarsto, Klaipėdos rajono – nekomentuoja

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius teigia, kad sprendimas jungtis prie S. Skvernelio partijos bus priimtas tik bendru nutarimu su rinkimų komitetu. Anot jo, kol kas yra vis dar svarstoma. 

„Tiek aš, tiek mano kolegos Kretingos krašto nariai per visą tą laikotarpį esame gavę ne vieną pasiūlymą būti ar vienoje, ar kitoje partijoje.

Vertiname visus pasiūlymus, tai parodymas, kad einame tinkamu keliu ir dirbame tinkamus darbus. Aš manau, kad ir šiuo atveju nelikome nepastebėti, kad yra siūloma jungtis, tačiau šiandien drąsiai galiu pasakyti, tiek aš pats, tiek mano rinkimų komitetas priimsime sprendimą tik drauge, o kol kas jokio sprendimo nesame priėmę“, – teigė Kretingos rajono meras A. Kalnius
Eltos šaltinių duomenimis, prie S. Skvernelio partijos jungtis ketinimų turi ir Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Visgi, meras situacijos nekomentuoja.

ELTA primena, kad rugsėjo pradžioje S. Skvernelis pranešė apie pasitraukimą iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos ir paskelbė apie naujos frakcijos steigimą.

Kartu su ekspremjeru iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukė dar 9 nariai, o prie naujosios frakcijos prisijungė dar trys Mišrioje Seimo narių grupėje dirbę Seimo nariai. Kiek vėliau šią frakciją papildė Lietuvos regionų frakcijai priklausęs parlamentaras Zigmantas Balčytis.

Spalio mėnesį naujai įkurta Seimo frakcija „Vardan Lietuvos“ pranešė steigianti naują partiją. Pasak frakcijos seniūno S. Skvernelio, steigiama partija bus centro kairės politinė jėga.

(ELTA)


Gretas papildys per 60 Šilutės politikų

Šilutės rajono meras, partijai šiuo metu nepriklausantis V. Laurinaitis taip pat patvirtino, kad jis su bendražygiais eina į S. Skvernelio partiją.

„Tai nėra spontaniškas sprendimas, galvojome nuo pavasario, tai nėra naujiena. Mūsų visa frakcija – penki tarybos nariai ir aš, kaip meras, ir dauguma skyriaus, koks 60-70 narių, pereina į naujai kuriamą partiją“, – sakė politikas

Jį rinkimuose į merus 2019-aisiais delegavo „Tvarkos ir teisingumo“ partija. Pasak V. Laurinaičio, dalis besijungiančiųjų prie S. Skvernelio partijos yra „Laisvės ir teisingumo“ nariai, dalis – nepartiniai.  

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas BNS taip pat patvirtino, kad S. Skvernelis kvietė jį ir kurorto valdžioje dirbančius politinius bendražygius į partiją.

„Kalbam, bendraujam, bet sprendimų kol kas nepriimta. Nėra kur skubėti“, – sakė meras.

S. Skvernelis: steigiamasis suvažiavimas – dar žiemą

Spalio viduryje LVŽS frakciją Seime palikę S. Skvernelis ir dar 12 parlamentarų pranešė steigiantys centro kairės partiją „Vardan Lietuvos“.

S. Skvernelis ketvirtadienį tvirtino, kad spalį paskelbus atvirą kvietimą į partiją, žmonės registruojasi ir internete, ir popieriniais parašais, vyksta skyrių formavimas, taip pat ir su ligšiol nedalyvavusiais politikoje žmonėmis. Anot jo, kalbamasi su ir žmonėmis, kurie „aktyviai dalyvauja politikoje“, tačiau nekonkretizavo, kas jie.

„Natūralu, kad dalis pokalbių vyksta su žmonėmis, kurie aktyviai dalyvauja politikoje. Su partijomis nesikalbame, nes partijos dar patys neturim, steigiam, tai su partijom kol kas nėra didelės prasmės kalbėtis“, – BNS sakė ekspremjeras.

Parlamentaras tvirtino, jog partijos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas planuojamas kitų metų pirmąjį ketvirtį.

„Kelios datos yra numatytos ir pagal situaciją žiūrėsim. Manau, kad bus žiemą, sausis-vasaris, greičiausiai kad taip“, – kalbėjo S. Skvernelis.

2016 metais nepartinis S. Skvernelis su „valstiečiais“ dalyvavo Seimo rinkimuose ir partijai juos laimėjus iki 2020 metų gruodžio ėjo premjero pareigas. Pernai į parlamentą jis taip pat kandidatavo su LVŽS.

(BNS)

Raktažodžiai
Sidebar placeholder