EILĖS. Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė perspėja, kad, tvarkantis dokumentus gauti socialines išmokas, išankstinės registracijos eilė siekia du mėnesius. Redakcijos archyvo nuotr.

Pritrūko rankų priimti išmokų gavėjus

Visuotinai kylant kainoms Vyriausybė skuba didinti socialines išmokas. Kadangi keičiasi bazinis socialinės išmokos dydis (BSI) ir valstybės remiamos pajamos, prognozuojama, kad jau nuo kito mėnesio daugės žmonių, kuriems priklauso įvairios kompensacijos. Kad žmonės operatyviau galėtų susitvarkyti dokumentus, bus sukurti 4 etapai. Jau ir dabar eilėje pas specialistą tenka laukti iki 2 mėnesių.

Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad nuo birželio 1 d. 4 eurais augs BSI - nuo 42 iki 46 eurų. Dėl to keisis ir kompensacijų už šildymą mokėjimo skaičiavimas. Prognozuojama, kad kompensacijas už šildymą turėtų gauti penktadaliu daugiau žmonių.

„Visus skaičiavimus reikia suvesti rankomis, kurių jau trūksta. Buvo momentas, kai priėmimo pas specialistą reikėjo laukti du mėnesius“, - sako A. Liesytė. Anot jos, įtakos tam turėjo ir karas Ukrainoje, reikia aptarnauti pabėgėlius.

„Prašome miesto Tarybos, kad leistų dvejiems metams steigti keturis papildomus etatus“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Liesytė.

Tikimasi, kad papildomi specialistai leis žmonės greičiau susitvarkyti dokumentus ir laiku gauti priklausančias išmokas ir kompensacijas.

Gelbėja nuo infliacijos

Priminsime, kad Vyriausybė pritarė socialinės paramos išmokų atskaitos rodiklių dydžių didinimui, siekiant mažinti pažeidžiamoms asmenų grupėms neigiamas pasekmes.

Socialinės apsaugos ministrė Monika Navickienė tikina, kad išmokų didinimu siekiama amortizuoti infliacijos pasekmes.

„Nuo birželio 1 d. siūlome patvirtinti keturių išmokų didėjimą“, - teigė M. Navickienė.

Keturiais eurais padidinus BSI, 23 eurais didesnis taps šalpos pensijų bazės dydis - nuo 150 iki 173 eurų, 12 eurų augs tikslinių kompensacijų bazės dydis - nuo 126 iki 138 eurų ir 18 eurų valstybės remiamos pajamos - nuo 129 iki 147 eurų.

Šalpos išmokos, priklausomai nuo išmokos rūšies ir gavėjų kategorijos, padidės nuo 11,5 euro (šalpos našlaičių pensija) iki 51,75 euro (šalpos neįgalumo pensija asmenims, netekusiems 100 procentų darbingumo iki 24 metų amžiaus).

Auga vaiko pinigai

Tikslinės kompensacijos, priklausomai nuo nustatytų specialiųjų nuolatinės slaugos ar priežiūros (pagalbos) poreikių, padidės nuo 7,2 iki 31,2 euro.

Padidėjus valstybės remiamoms pajamoms, vidutinis socialinės pašalpos dydis padidės nuo 109 iki 125 eurų, su valstybės remiamomis pajamomis susijusias išmokas, socialinę paramą, kompensacijas ir socialines paslaugas gaunančių asmenų skaičius išaugs nuo 4,5 proc. (gaunančiųjų išmokas vaikams ir socialinę paramą mokiniams) iki 21 proc. (gaunančiųjų socialines pašalpas ir būsto šildymo išlaidų kompensacijas).

Padidės ir išmoka vaikui (vaiko pinigai) - iki 80,5 euro, o daugiavaikėms, nepasiturinčioms šeimoms, neįgalų vaiką auginančioms šeimoms išmoka vaikui kartu su papildoma dalimi padidės iki 127,88 euro.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder