„Rožių planeta“ atsisveikino iki kitos vasaros

Rugpjūčio 12-ąją Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios prieigose, Vilties mieste, baigėsi jau penktoji ypatingų vaikų stovykla „Rožių planeta“.

Šiais metais „Rožių planetoje“ stovyklavo daugiau nei dvi dešimtys ypatingų vaikų.

„Stovykla vyko pamainomis po 14, 17 vaikų. Kai kurie iš jų dalyvavo stovykloje visą vasarą.

Šeimoms, kuriose auga vaikai, turintys specialiųjų poreikių, vasaros poilsio stovyklos yra ne tik pramoga, o būtinybė, kad tuo metu, kol vaikai yra užimti, tėvai galėtų dirbti“, - sakė stovyklą organizuojančios VšĮ „Elgesio sprendimai“ direktorė Rita Karvelienė.

Šią vasarą didieji „Rodžių planetos“ stovyklautojai bandė ir patys savanoriauti. Globojo mažesnius stovyklautojus, padėjo suaugusiems stovyklos darbuotojams.

Šį penktadienį vyko jaukus stovyklos uždarymas.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje surengtos specialios mišios, pritaikytos ir autizmo spektro sutrikimus turintiems vaikams.

Mišiose padėkota visiems, prisidėjusiems prie stovyklos „Rožių planeta“ organizavimo.

"Didžiausias pasiekimas per tuos penkerius metus - vaikų džiaugsmas dėl to, kad stovykla vėl vyksta, kad jie gali būti kartu, jų noras draugauti.

Šioje stovykloje dalyvauja vaikai, kurie turi autizmo spektro sutrikimų. Jiems labai sudėtinga užmegzti ryšį, bendrauti, draugauti su kitu žmogumi. Šioje stovykloje tai vyksta“, - džiaugėsi R. Karvelienė.

Ypatingas mišias laikė nesenai Klaipėdos miesto garbės piliečiu tapęs pranciškonų vienuolis brolis Benediktas Jurčys.

„Visi mes kenčiame nuo šiuolaikinio pasaulio destrukcijos, o draugystė, pagalba kitam kenčiančiam, meilės veiksmas gydo mus pačius.

Labai džiaugiamės, kad mūsų vienuolyno kiemas yra pilnas vaikų. Kad jie gali būti saugioje, mylinčioje aplinkoje, o jų tėveliai - ramūs, palikdami juos specialistams, profesionalams.

Labai tikimės iš Klaipėdos miesto įmonių ir žmonių gražaus bendradarbiavimo, artumos, noro priimti šiuos ypatingus vaikus ir suteikti jiems džiaugsmo“, - teigė B. Jurčys.

Stovyklos „Rožių planeta“ organizatoriai nuoširdžiai dėkojo rėmėjams Ugnei Radzevičienei, broliui Benediktui Jurčiui, ilgametei globėjai Ingai Gusiatinai, Dianai Stadalninkei ir „1000 Vilties kilometrų“, UAB Klaipėdos baseinui, „Surf camp“, Dinozaurų parkui Dino.lt Radailiai, klubo „Raketa“ ir restobaro „Tabu“ vadovei Aistei Garjonei.

Ilgametis „Rožių planetos“ socialinis partneris dienraštis „Vakarų ekspresas“ sako ačiū visiems, kurie padėjo organizuoti ir įgyvendinti stovyklą ypatingiems vaikams, nemokamai dovanoja jiems pramogas, apmoka stovyklas sunkiau gyvenančioms šeimoms.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder