Bendrovė teigė, kad „taupių“ keleivių skaičius mažėja, Velykų atostogos taip pat sumažino pajamas, o pelnas prieš mokesčius per tris mėnesius iki birželio 30 d. sumažėjo 46% iki 401 mln. Vidutinės kainos keleiviams per šį laikotarpį sumažėjo 15%, o įmonė teigė, kad ateinančiais mėnesiais pasiūlys daugiau nuolaidų.
„Bilietų kainos dabar žymiai mažesnės nei ankstesniais metais, o kainos ir toliau krenta“, – sakė kompanijos vadovas Michaelas O'Leary'is.
„Ryanair“ planuoja, kad bilietų kainos nuo liepos iki rugsėjo bus „žymiai mažesnės“ nei pernai. Įprasta „Ryanair“ bilieto kaina birželį siekė 41,93 euro, palyginti su 49,07 euro prieš metus.
Finansų vadovas Neilas Sorahanas sakė manantis, kad vartotojai tiesiog „šiek tiek taupesni, šiek tiek atsargesni“ su savo pinigais. Jis pridūrė, kad po dvejų metų kelionių paklausos augimo „jaučiamas šioks toks atšalimas“.
Po pandemijos kilęs oro linijų kainų bumas gali baigtis, nes ir kitos oro linijos perspėjo dėl mažėjančių bilietų kainų. Klientai šiuo metu laukia ilgiau nei įprastai, kol užsisako vasaros atostogas. Manoma, kad tai iš dalies yra pragyvenimo krizės padarinių pasekmė.
Anksčiau liepos mėnesį „Jet2“ teigė, kad šią vasarą kainos kils tik „kukliai“. „Lufthansa“ taip pat atkreipė dėmesį į „neigiamas rinkos tendencijas“, o „Air France-KLM“ perspėjo apie finansinį smūgį, nes mažiau žmonių nei tikėtasi užsisakė skrydžius į Paryžių artėjančioms olimpinėms žaidynėms.
Aviakompanijos, įskaitant „Ryanair“, kovoja su vis dažnėjančiais skrydžių valdymo darbuotojų streikais, dėl kurių vėluojama ir atšaukiama skrydžių, sakė Danas Coatsworthas, „AJ Bell“ investicijų analitikas.
„Paskutinis smūgis buvo pasaulinis IT žlugimas praėjusį savaitgalį, kuris paveikė skrydžius visame pasaulyje“, – pridūrė jis.
Rašyti komentarą