Lauko kavinių atidarymas - karantino pabaigos pradžia

SAM siūlo Vyriausybei švelninti karantiną: pokyčiai laukia dėl Galimybių paso ir Žaliojo sertifikato

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) Vyriausybei siūlo švelninti dabar galiojančio karantino sąlygas. Trečiadienį ministerijos registruotame dokumente pakeitimai siūlomi nuo birželio 17 dienos. Vyriausybė į posėdį žada rinktis pirmadienį. Visgi, SAM registruotas dokumentas dar derinamas, todėl nėra aišku, kokiems pokyčiams pritars ministrų kabinetas.

Galimybių paso pokyčiai

SAM registruotame dokumente siūloma keisti ir tam tikras Galimybių paso gavimo taisykles.

Pavyzdžiui, ilginamas laikas laisvesniems karantino reikalavimams atlikus antigeno testas nuo 24 iki 48 valandų.

Švelnesnėmis karantino sąlygomis priėmus pasiūlymus naudotis galėtų ir COVID–19 persirgę asmenys, bet nuo to laiko turi būti praėję ne daugiau nei 210 dienų, šiuo metu galiojantis terminas – 180 dienų.

Galimybių pasu galėtų naudotis ir asmenys, kuriems po pirmos vakcinos „Comirnaty“, „COVID–19 Vaccine Moderna“, „COVID–19 Vaccine Janssen“ ar „Vaxzevria“ praėjus 2 savaitėms, kuris persirgo COVID–19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS–CoV–2 PGR tyrimo testo rezultatu.

Savaite siūloma vėlinti ir „Vaxzevria“ vakcinos antros dozės gavimą iki 13 savaičių.

Dabar Galimybių pasą gauti gauti asmenys, po pirmos vakcinos dozės praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau nei 12.

ES skaitmeninis COVID–19 pažymėjimas

SAM registruotame karantino keitimo dokumente siūloma įtvirtinti Lietuvoje jau veikiantį ES skaitmeninį COVID–19 pažymėjimą.

Nurodoma, kad juo pasinaudoti galės asmenys, jei po COVID–19 ligos vakcinos dozės suleidimo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ir asmuo buvo paskiepytas:

  • antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;
  • viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;
  • bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID–19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS–CoV–2 PGR tyrimo rezultatu.


Visi asmenys, grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvos Respubliką iš šalių, įtrauktų į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamą COVID–19 ligos paveiktų šalių sąrašą privalo turėti dokumentą (parengtą viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų) apie asmeniui ne anksčiau nei 72 valandų laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką ne anksčiau nei 72 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atliktą SARS–CoV–2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atliktą antigeno testą.

Kiti pokyčiai

SAM siūlo užtikrinti, kad brandos egzaminai vykdomi patalpose, kur vienam moksleiviui, kai jų patalpoje daugiau nei 10, tenka 10 kv. metrų plotas.

Neformalųjį vaikų ugdymą siūloma leisti vykdyti kontaktiniu būdu, o užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder