Seimo antivakseriai lauk išprašyti iš parlamento restorano – įpykę grasina į jį daugiau kojos nekelti

(4)

Seimo valdyba rugpjūčio viduryje nusprendė, kad į Seimo rūmus galima patekti tik turint galimybių pasą arba neigiamą koronaviruso testą. Išimtis buvo palikta tik Seimo nariams.

Archyvų nuotr.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tuomet aiškino, kad valdyba esą negali apriboti galimybių paso neturinčių politikų teisės patekti į darbo vietą, nes tai prieštarautų Konstitucijai.

Bet Seimas vis dėlto rado būdą, kaip juos savotiškai nubausti. Nuo pirmadienio jie nėra įleidžiami į Seimo rūmuose esantį restoraną, nes prie jo durų visiems tenka dar kartą parodyti galimybių pasą.

Prie įėjimo į restoraną galimybių pasus tikrinanti darbuotoja antradienį neslėpė, kad teko apgręžti jau ne vieną pavalgyti atėjusį parlamentarą.

Tarp apgręžtųjų buvo ir vienas pagrindinių skiepų priešininkų Seime – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys, sveikuolis Dainius Kepenis.

Politikas naujienų portalui lrytas.lt patvirtino, kad jau anksčiau buvo išprašytas iš Seimo restorano. „Mane iš ten iškrapštė, todėl kojos ten daugiau nekelsiu iš principo“, – piktinosi restorane nusipirktą maistą į kabinetą turėjęs persinešti D.Kepenis.

Opozicijos atstovas aiškino, jog galėtų turėti galimybių pasą, nes yra persirgęs.

„Bet aš to nedarysiu iš solidarumo visiems sveikuoliams, žmonėms, kurie yra labiausiai išsilavinę ir apsišvietę, kurie labiausiai rūpinasi savo sveikata.

Ir aš neisiu ten, kur veikia chunta ir jos įvesta tvarka“, – pyko Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys.

D.Kepenis aiškino, kad antradienį papietavo netoli Seimo esančiame ukrainietiškame restorane. Politikas valgė lauke, todėl galimybių paso neprivalėjo turėti.

Tokią tvarką, kai galimybių paso neturintiems asmenims leidžiama sėdėti prie lauke esančių staliukų, ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovas patvirtino paskutinę minutę penktadienį.

Anksčiau tokia galimybė nebuvo numatyta ir visuomenės sveikatos specialistai aiškino, jog dalinti veiklos lauke ir viduje esą neįmanoma.

Paklaustas, ką darys, kai atvės orai, D.Kepenis aiškino esąs užsigrūdinęs, todėl net ir žiemą nusiteikęs valgyti lauke. „Jei jie mane prievartaus, lauke valgysiu ir žiemą. Aš būsiu paskutinis, kurį jie (valdžia, – red.) privers pasiimti tą pasą“, – ryžtingai nusiteikęs D.Kepenis.

Maisto už Seimo ribų antradienį dairėsi ir kitas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Valius Ąžuolas. Pastarasis taip pat yra užkietėjęs skiepų bei kaukių priešininkas.

Į Seimo restoraną neįleistas politikas aiškino, kad randa būdų pavalgyti kitur. „Juk galima maisto užsisakyti ir internetu“, – tarstelėjo V.Ąžuolas.

Beje, kai kurie Seimo nariai antradienį buvo pastebėti iš restorano išeinantys su maisto nešuliais.

Vis dėlto jie neigė maistą nešantys į restoraną neįleistiems kolegoms.

Pradėjus tikrinti Seimo darbuotojų ir lankytojų galimybių pasus, pastaruoju metu parlamento rūmuose nereikalaujama dėvėti kaukių.

Tai daryti tik rekomenduojama.

Bet tokia tvarka jau ima piktinti kai kuriuos pasiskiepijusius arba persirgusius politikus.

„Jeigu Seime gali lankytis ir imuniteto neturintys parlamentarai, kaukės turėtų būti privalomos visiems“, – ėmė purkštauti antivakserių draugija nepatenkinti politikai.

Archyvų nuotr.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder