Seimo pirmininkė apie interpeliaciją Landsbergiui: ne pirmas kartas, kai taip bandoma nukreipti dėmesį nuo nepatogios temos

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pritaria koalicijos partnerių išsakytai minčiai, kad demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui inicijuojama interpeliacija bando nukreipti dėmesį nuo nemažai klausimų viešoje erdvėje sukėlusios Antikorupcijos komisijos pirmininko Algirdo Stončaičio istorijos.

Parlamento vadovė akcentuoja, kad tai ne pirmas kartas, kai interpeliacijomis opozicija bando nukreipti dėmesį nuo nepatogios temos.

„Aš sakyčiau, kad šiuo atveju, kaip, beje, ir ankstesniais atvejais, kalbant apie interpeliacijas ministrams arba spekuliacijas ta tema, tai dažnai tampa bandymu atkreipti dėmesį arba nukreipti dėmesį nuo kokios nors nepatogios temos. Tai dabar man tikrai panašiausia į tai“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Panašiomis įžvalgomis ketvirtadienį dalinosi ir konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Politikė teigė, kad opozicijos sprendimas inicijuoti interpeliaciją užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui yra savotiška keršto akcija.

Anot jos, ekspremjeras Saulius Skvernelis taip reaguoja į viešojoje erdvėje valdančiųjų iškeltus klausimus dėl buvusio jo Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio tinkamumo eiti Antikorupcijos pirmininko pareigas.

Ketvirtadienį Seimo opozicija surinko parašus užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio interpeliacijai. Politiniai oponentai ministrui parengė beveik 45 klausimus.

Interpeliacija G. Landsbergiui nėra pirmoji – šios Seimo kadencijos metu parlamento mažuma inicijavo jau tris interpeliacijas – energetikos ministrui Dainiui Kreiviui, sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui ir žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui.

Visi šie procesai baigėsi valdančiųjų naudai – atsakymams į klausimus buvo pritarta ir ministrai tęsia darbą postuose iki šiol.

Neatmetama, kad netrukus interpeliacija gali būti inicijuojama ir aplinkos ministrui Simonui Gentvilui bei ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder