Seišelius aplankiusi lietuvė: „Visiems rekomenduočiau“

(1)

„Seišelius rekomenduočiau visiems, nes klimatas ir vaizdai buvo visiškas “wow„, ne veltui yra sugalvota legenda, kad būtent Seišeliai ir yra tas rojus, iš kurio buvo išvaryti Adomas ir Ieva“, - sako neseniai iš Seišelių salyno grįžusi Aušra Pulauskaitė.

Seišeliai Aušrai buvo jau 7-oji kelionė šiais metais.

„Apie Seišelius svajojau 10 metų. Į šį salyną su draugu skridome savarankiškai. “Pagavome„ labai gerus bilietus per travelfree.info. Labai rekomenduoju šią svetainę visiems, kas nori sutaupyti pinigų skrydžiams“, - pradėjo pasakoti Aušra.

Pasak jos, lėktuvo bilietai tikrai nėra brangūs, ypač žinant, kad Seišelių salos yra Indijos vandenyne, tad iki jų skristi labai toli.

„Seišelių salose stebino gamtos įvairovė, ten yra ir kalnų, ir žalumos, ir, žinoma, puikių paplūdimių su nuostabiais akmenimis, kurie sukuria nerealų jausmą ir kurių nerasime niekur daugiau pasaulyje“, - įspūdžiais dalijosi moteris.

Seišeliuose ji su draugu praleido 10 dienų. Paprastai rekomendacijose turistams galima surasti, kad šiame salyne reikėtų praleisti mažiausiai 10-14 dienų, ir Aušra tam visiškai pritaria, mat Seišeliuose tikrai yra ką pamatyti.

„Neišdildomą įspūdį paliko didieji vėžliai. Nors ir žinojau, kad Seišeliai priklauso Afrikos žemynui, visgi mane labai nustebino salų keliai. Buvau įtikėjusi, kad skrendu ten, kur bus labai gera susisiekimo infrastruktūra, nes salos gyvena iš turizmo, bet, deja, keliai labai vidutiniškos kokybės. Gal pagrindinėje saloje Mahe dar kiek geriau, bet mažesnėje - Praslin susisiekimas sausumos keliais labai prastas“, - pasakojo Aušra.

Iš viso pora aplankė tris salas: Mahe, Praslin ir La Digue.

„Patekti į Praslin salą yra du būdai. Galima skristi vidiniu skrydžiu arba keltis keltu iš pagrindinės salos Mahe. Nustebino lėktuvo bilietų kainos. Turėjome dar ir didesnį bagažą, todėl pasirinkom keltą. Kelto kaina žmogui - 50 eurų ir nereikia atskirai mokėti už bagažą. Tai, švelniai tariant, buvo nekoks sprendimas, nes į salą žmonės plukdomi katamaranu, tad kelionė trunka ilgiau nei valandą ir visą laiką taip supa, kad dar ir dabar atsiminus negera pasidaro. Ypač užsupo grįžtant atgal, tad labai daug žmonių aplink mus sėdėjo su maišeliais. Mes kažkaip išgyvenome. Kitą kartą tik skristumėme, kad ir reikėtų priduoti ir pasiimti bagažą“, - prisiminė keliautoja.

Tiesa, keltis keltu iš Praslin į La Digue visai kas kita. Kelionė trunka vos 15 minučių ir nebuvo jokio supimo.

„La Digue saloje mums nereikėjo automobilio, nes ji labai nedidelė. Visur rekomendacijose radome, kad šioje saloje geriausia išsinuomuoti dviratį, tad taip ir padarėme. Ko gero, ši maža salytė labiausiai ir patiko, nes galėjome paplaukioti baidarėmis (vietiniai jas vadina kajakais). Iš vandens matėme tuos nerealius paplūdimius ir juose stūksančius akmenis“, - pasakojo keliautoja.

Praslin saloje lietuviams teko pasigrožėti ir niekur kitur pasaulyje neaugančiais medžiais su suaugusiais dviem kokosais - Coco de Mer. Pasak Aušros, jie įspūdingo dydžio ir svorio.

„Dar vienas naujas potyris - žvejyba. Mano draugas labai norėjo pagauti tuną arba marliną, todėl susiruošėme žvejoti. Tiesa, Seišeliuose žvejyba atrodo keistokai - plauki nedideliu žvejybiniu laiveliu gana toli nuo kranto, ten išmeti meškeres, bet nelauki, kol užkibs, plaukioji ir bandai sugauti“, - prisiminė moteris.

Pasak jos, salose jiedu jautėsi saugiai, nes vietiniai pasirodė esą malonūs ir neįkyrūs žmonės.

Pasiteiravus apie kainas, Aušra svarstė, kad tai gana brangi šalis. Mat kainos tiek parduotuvėse, tiek restoranuose ar baruose yra didesnės nei Lietuvoje.

„Nors aš mėgstu sakyti, kad jau Lietuva yra Rockfellerių šalis, bet Seišeliuose tikrai viskas dar brangiau. Pavyzdžiui, kokteilio kaina svyruoja nuo 15 iki 20 eurų, vieno patiekalo kaina - 30-60 eurų. Kalbant apie viešbučius, tikrai galima rasti daug visokiausių variantų - nuo labai pigių, bet tikrai švarių ir jaukių iki labai brangių“, - pasakojo lietuvė ir pridūrė: „Visiems rekomenduočiau aplankyti Seišelius, nes čia rasite viską, ko širdis geidžia. Galima ir pagulinėti paplūdimyje, ir lipti į kalnus, ir nardyti.“

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder