Seksas su buvusiuoju gali būti emociškai sunkus ir net pavojingas jūsų psichologinei būklei. Tačiau jei vis dėlto svarstote tokią galimybę, svarbu žinoti kai kuriuos niuansus. Apie tai rašo: „PsychologyToday".
Pirmoji meilė palieka gilų pėdsaką atmintyje
Pirmoji meilė turi neįtikėtiną galią, nes meilė veikia kaip priklausomybė. Smegenyse įsijungia atlygio sistema, verčianti mus grįžti prie pažįstamo jausmo, net jei jis mūsų nedžiugina.
Emocinė atmintis aktyviausia būna sulaukus 18 metų, t. y. tada, kai dauguma žmonių patiria pirmąją stiprią meilę. Hormonai padeda įspausti šią patirtį smegenyse, ir visi būsimi jausmai pasąmonėje lyginami su ja.
Štai kodėl mums taip sunku paleisti buvusiuosius - mūsų smegenys tiesiog verčia tai daryti.
„Sekso draugai“ ne visada yra malonūs
Jei tikitės, kad seksas be įsipareigojimų su buvusiuoju bus gera idėja, verta žinoti keletą dalykų.
Dauguma „sekso draugų“ santykiuose dalyvavusių žmonių juos įvertino kaip emociškai nepatenkinančius. Tokiomis aplinkybėmis mažiau bendraujama, mažiau mėgaujamasi santykiais ir net seksu.
Kodėl žmonės vis dėlto ryžtasi tokiems santykiams? Priežastis paprasta: kūniška trauka dažnai nugali sveiką protą. Žmones labiau motyvuoja fizinis nei emocinis kontaktas. Tačiau reikėtų suprasti, kad laimingos pabaigos viltis dažniausiai baigiasi nusivylimu.
Oksitocinas: hormonas, kuris viską apsunkina
Oksitocinas yra „prisirišimo hormonas“, turintis įtakos mūsų socialiniams ryšiams. Kai vienas iš santykių partnerių išreiškia dėkingumą, oksitocino lygis pakyla ir asmuo pradeda idealizuotai suvokti savo partnerį.
Kodėl tai svarbu. Seksas sukelia oksitocino išsiskyrimą, net jei žmonės nėra emociškai prisirišę vienas prie kito. Tai reiškia, kad įprastas intymus kontaktas gali sukelti prisirišimą, kurio neplanavote.
Štai kodėl seksas su buvusiuoju retai būna tik seksas - smegenys sukelia emocinius procesus, kurie gali tik apsunkinti situaciją.
Seksualinė trauka gali išjudinti santykius
Ar įmanoma sukurti naujus santykius vadovaujantis tik geismu? Seksualinis potraukis skatina pradinį intymumą, tačiau jo nepakanka stabiliems santykiams. Būdami draugų santykiuose partneriai gali:
mėgdžioti vienas kito judesius, jei jaučia potraukį.
Greičiau tapti fiziškai artimesni.
Dažniau užmegzti akių kontaktą su kitu asmeniu.
Tačiau šie signalai nereiškia gilaus emocinio suderinamumo. Tai reiškia, kad seksas gali būti pirmas žingsnis į suartėjimą, tačiau be emocinio pagrindo jis nevirs kažkuo rimtu.
Seksas daro žmones laimingesnius, bet ne bet koks seksas
Žmonės būna laimingesni tomis dienomis, kai užsiima seksu:
Po kokybiško sekso žmonės jaučiasi laimingesni.
Vidutiniškas seksas neturi didelės įtakos.
Nepasitenkinimas intymumu blogina nuotaiką.
Taigi, jei nusprendėte grįžti pas buvusįjį dėl fizinio artumo, įsitikinkite, kad ši patirtis iš tikrųjų teikia jums džiaugsmo, o ne tik patenkina laikiną emocinį silpnumą.
Seksas su buvusiuoju yra sudėtinga tema, o psichologija duoda aiškių signalų, kad prieš nusprendžiant žengti tokį žingsnį verta apie tai pagalvoti. Galų gale pagrindinis klausimas, kurį reikėtų sau užduoti, yra toks: ar jums to tikrai reikia? Jei santykiai baigėsi, galbūt verta leisti sau gyventi toliau, o ne grįžti į praeitį dėl trumpalaikio malonumo.
Jei vis dėlto nuspręsite praleisti naktį su buvusiuoju - tik įsitikinkite, kad tai darote sąmoningai ir be iliuzijų.
Rašyti komentarą