Šienapjūtė kapinėse trunka ilgiau

Lėbartų kapinėse mirusius artimuosius lankantys Klaipėdos gyventojai skundžiasi, jog kapinės yra neprižiūrimos ir nesutvarkytos.

Pasak į „Vakarų ekspresą“ besikreipusių klaipėdiečių, aplink kapavietes Lėbartų kapinėse auganti žolė jau trukdo lankytojams net prieiti prie kapų.

Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai tikina, kad dėl specifiškumo žolė kapinėse nespėjama pjauti taip greitai, kaip norėtų žmonės.

Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus patarėja Daiva Breivė neslepia, jog gyventojų nusiskundimų sulaukta.

Jos teigimu, tiek Lėbartų, tiek Joniškės kapinės prižiūrimos, o už konkrečių kapaviečių priežiūrą atsakingi asmenys žolę aplink kapus turi nusišienauti patys.

Pasak D. Breivės, bendroje kapinių teritorijoje žolė pjaunama tik šiai užaugus.

Kadangi tai daroma ne su traktoriumi, o su vadinamaisiais trimeriais, reikia imtis saugumo priemonių, kad nebūtų pažeistos pačios kapavietės.

Kapinių tvarkymo darbai užtrunka ilgiau, nei to norėtų gyventojai.

"Šienavimo darbai kapinėse yra specifiški tuo, kad užtrunka ilgiau. Čia neįmanoma žolės atvažiavus su traktoriuku lengvai nupjauti.

Ji apipjaunama bendrosiose erdvėse, o paskui su trimeriais aplink kiekvieną kapavietę individualiai pjaunama ir tvarkoma. Darbai vyksta lėčiau todėl, kad negalima užteršti kapaviečių", - aiškino Miesto tvarkymo skyriaus patarėja D. Breivė.

Tvarkymo darbai kapinėse buvo sustabdyti ir dėl uostamiestyje vyravusių lietingų orų. Šiuo metu jie jau yra atnaujinti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder