SUSKAIČIAVO. Jei Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pritars, vienas „Europiadoje“ dirbantis prekybininkas ar paslaugos teikėjas per keturias festivalio dienas sutaupys nuo 11,6 iki 28,8 euro. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Simbolinė lengvata supykdė politikus

Liepos viduryje Klaipėda jau antrą kartą taps didžiausio tarptautinio Europos folkloro kultūros festivalio „Europiada“ namais. Kad ši šventė sulauktų kuo daugiau svečių galinčių privilioti prekybininkų ir įvairių paslaugų teikėjų, uostamiestis verslininkus planuoja atleisti nuo vietinės rinkliavos. Nors ši lengvata labiau simbolinė, jai pritaria ne visi miesto valdžioje esantys politikai.

Keli tūkstančiai skirtingų regionų folklorinį meną reprezentuojančio festivalio „Europiada“ dalyvių Klaipėdoje susitiks ir šio renginio svečius džiugins šios vasaros viduryje - liepos 13-17 dienomis.

Uostamiestis šiai šventei įtemptai ruošiasi. Ir ne tik folkloriniai kolektyvai, bet ir festivalio organizatoriai.

Jau artimiausiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstomas viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ prašymas.

Siekiama, kad nuo vietinės rinkliavos mokėjimo būtų atleisti prekybininkai bei paslaugų teikėjai, kurie bus kviečiami dalyvauti festivalio mugėje.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjos Kristinos Petraitienės, taip siekiama „Europiados“ nuotaiką padaryti dar labiau šventinę.

„Norime į šį festivalį pritraukti kuo daugiau klaipėdiečių ir miesto svečių, skatinti senųjų amatų demonstravimo tradiciją ir populiarinti tautinio, kulinarinio paveldo produktus, pristatyti rankų darbo dirbinius, tautodailės gaminius. Tai tikrai nebus pigi kiniška produkcija“, - pirmadienį pristatydama šį sprendimą Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariams sakė K. Petraitienė.

„Klaipėdos šventės“ vietinės rinkliavos lengvatą prašo suteikti apie 110 prekybininkų ir paslaugų teikėjų.

Jei Savivaldybės taryba pritars, prekybininkai bendrai per keturias festivalio dienas sutaupys ne tiek ir daug.

Vietinės rinkliavos dydis (per dieną) už prekybą masinių renginių, švenčių, reklaminių akcijų metu siekia 7,20 Eur, už prekybą rankdarbiais, tautodailės ar dailės dirbiniais masinių renginių, švenčių metu - 2,90 Eur.

Tad į uostamiesčio biudžetą nepateks tik 1 448 eurai.

Išgirdę tokius skaičius, komiteto nariai Alina Velykienė ir Vidmantas Dambrauskas ne tik stebėjosi.

Politikai piktinosi tokiu prašymu, teigdami, kad šios sumos neužtektų net prekybos vietai po šventės nuplauti.

Balsuojant dėl pritarimo projektui, Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto narių balsai pasiskirstė po lygiai. Trys pasisakė už, trys - prieš.

„Europiada“ yra didžiausia tautinių kultūrų ir tautinio kostiumo šventė Europoje. Kasmet ji į vieną būrį suburia apie 5 000 dalyvių, tradicinio ir modernaus folkloro šokių kolektyvai, chorai ir muzikantai iš pačių įvairiausių Senojo žemyno regionų.

Po ilgokos pertraukos šią vasarą Klaipėda jau 57-ą kartą rengiamą festivalį priims antrą kartą.

„Labai džiugu, kad praėjus trejiems metams “Europiada„ Klaipėdoje įvyks, ir dėl to niekam nekyla jokios abejonės. Vis dėlto per tuos trejus metus pasaulis pasikeitė dramatiškai, tad negali būti nepakitusi ir “Europiada".

Šių dienų „Europiada“ atlieps pasaulio iššūkius, bus atspindima ir Ukrainos tematika. Tai bus stipri žinia Europai ir pasauliui, kad esame kartu su Ukraina, esame už gėrį bei šviesą pasaulyje.

Festivalis turės būti išskirtinis, atliepiantis nūdienos akcentus, ir tikiu, kad po šios šventės Europa ir pasaulis taps bent kažkiek šviesesni ir jaukesni", - sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdoje festivalis vyko prieš 13 metų. Suplanuotas jis buvo 2020 m. ir 2021 m., tačiau dėl koronavirusio pandemijos atšauktas ir perkeltas į šią vasarą.

Liepos viduryje uostamiestyje tikimasi sulaukti kiek daugiau nei 2 000 dalyvių iš 16 Europos šalių.

Festivalio atidarymas ir pagrindiniai renginiai vyks Vasaros estradoje, o įvairiose miesto vietose įrengtose scenose klaipėdiečius džiugins kasdien rengiami kolektyvų pasirodymai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder