Sinoptikai ramina - valčių neprireiks

Pristatydama artimiausias orų prognozes pajūryje Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Teresė Kaunienė nuramino, kad valčių pirkti ir Nojaus laivų statyti kol kas tikrai nebūtina. Stichinės liūtys, šią vasarą merkiančios pasaulį įvairiose vietose, pasak sinoptikės, pas mus nenumatomos.

„Pas mus šį mėnesį tęsis jau ne tropinė, o lietuviška vasara, kuri, tikėtina, dar džiugins ir rugsėjį“, - prognozavo T. Kaunienė.

Lietuviška vasara rugpjūčio mėnesį, pasak pašnekovės, paprastai dovanoja apie 20 laipsnių šilumos orus, kartais su didesniu ar mažesniu lietumi.

„Tolimų prognozių neverta sudarinėti, nes jos dažnai būna netikslios. Tiksliau galime nuspėti tik šios savaitės orus“, - sakė „Vakarų ekspresui“ T. Kaunienė.

Trečiadienį, rugpjūčio 4 d., anot sinoptikės, pajūryje gal purkštels nedidelis lietutis, ketvirtadienis, tikėtina, bus be lietaus. „Penktadienį, šeštadienio naktį atslinks pietų ciklonas, kuris atneš daugiau lietaus. Šeštadienį jau bus tik nedidelis lietus. Sekmadienį orai vėl pasitaisys“, - prognozavo pašnekovė.

Pasak orų specialistės, Lietuva - ciklonų kraštas, tad permainingi vasaros orai ir lietūs, net stichiniai lietūs mūsų neturėtų stebinti, nes jie būdavo ir anksčiau.

„Lietūs liepos - rugpjūčio mėnesiais gal tik daugiau rūpesčių ūkininkams kelia, nes jiems reikia, kad kviečiai, rugiai išdžiūtų prieš nuimant derlių. Dar poilsiautojams lietus nepatinka, o dykaduoniams, kurie prie kompiuterių visą dieną prasėdi, - jokio skirtumo“, - juokavo pašnekovė.

Oro temperatūra šią savaitę, anot T. Kaunienės, taip pat bus tradicinė - apie 20-23 laipsnius šilumos. „Kitą savaitę gal pakils iki 25 laipsnių, tačiau alinančių tropinių karščių ir kitokių stichinių nelaimių artimiausiu metu Lietuvoje nenumatoma. Gyvename rojaus kampelyje“, - reziumavo sinoptikė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder