Skandalingoje viloje „Auska“ svečių netrūksta: norinčius išvysti autentišką prabangą kviečia paskubėti (1)

Kol prokuratūra tiria Palangos mero pareiškimą dėl turto viloje „Auska“ pasisavinimo bei sugadinimo, naujasis vilos nuomininkas nieko nelaukęs kibo į darbus.

Per dvi savaites susitvarkė vidų bei aplinką, nusipirko trūkstamus baldus ir atvėrė duris svečiams. Žymusis baseinas vėl kupinas jūros vandens, o norintys pavakarieniauti vilos terasoje turi stalelį rezervuoti iš anksto ar tiesiog palaukti.

21-erių Rokas Galvonas naujuoju vilos nuomininku tapo šįmet, vasaros pradžioje. Ir ne dėl jo, o dėl buvusių nuomininkų žiniasklaidoje pasipylė antraštės su vilos vardu. Palangos meras Šarūnas Vaitkus, apžiūrėjęs buvusių nuomininkų paliktą vilą, kreipėsi į prokuratūrą nurodydamas, kad viloje trūksta kilnojamojo turto: baldų, įrangos, interjero detalių ir panašiai.

Dėl mero griežto „ne“ vilos vardas garsiai nuskambėjo žiniasklaidoje ir birželio pabaigoje. Palangos savivaldybė nesuteikė leidimo viloje dar kartą nuaidėti festivaliui „Pudra1444“.

Tačiau gyvenimas viloje „Auska“ verda dideliu tempu. Naujasis šeimininkas šyptelėdamas, kad apie vilą „Auską“ jau tikrai visi skaitė žiniasklaidoje, priduria, kad norinčių atvykti netrūksta, o kartais net sunku ir priimti visus norinčius. „Labai smagu, kad žmonėms dabar įdomu, kad žmonės važiuoja į visiškai kitokią, atnaujintą vilą, – teigė R. Galvonas. – Savaitgaliais tikrai neturime laisvų staliukų, reikia staliuko palaukti.“

Nors virtuvės šefas tvirtina, kad vila suspindo naujai, didelių pokyčių neplanuoja. Fasadas mena kelis dešimtmečius, vos įėjus pasitinka trys laikrodžiai, tiksintys pagal Maskvos, Londono ir Palangos laiką.

„Mano tikslas per šiuos keletą metų, kiek čia esu, suvežti kuo daugiau Lietuvos gyventojų ir parodyti tai, kas buvo, tai, kokią mes turėjome istoriją, kokią tais laikais turėjome prabangą, kai lietuviai dar turėjo tik lauko tualetą, o čia buvo viskas, buvo aukščiausia prabanga“, – tikino vilos nuomininkas, sudaręs su savivaldybe vilos nuomos sutartį dvejiems metams.

Pasidomėjus, kokią vilą R. Galvonas rado po buvusių nuomininkų ir ar tikrai joje trūko daug daiktų, jis tvirtino, kad dėl buvusių ar trūkstamų daiktų negali komentuoti, nes pats viloje anksčiau yra buvęs tik trumpai, o žymių trūkumų dėl galimybės pradėti veiklą teigia neradęs. Tą įrodo ir greitai įvykę pasiruošimo darbai. „Normalu, nuomininkai išsivežė savo daiktus, ką jie turėjo. O šiaip man nebuvo didelė problema atsidaryti. Viskas po truputėlį pajudėjo, visus baldus, ko reikėjo, susipirkome, pastatėme. Jei per dvi savaites sugebėjome pradėti dirbti, tai nebuvo kažkas labai blogai“, – teigė R. Galvonas.

Aprodydamas legendinę prezidentinę vilą R. Galvonas neslėpė, kad joje tikrai yra ir slaptų patalpų, ir patalpų itin privatiems susitikimams. „Vila yra labai paslaptinga, – tvirtino R. Galvonas ir kvietė paskubėti atvykti tuos, kurie nori išvysti autentišką prezidentinę vilą. – Aprodysime visas slaptas vietas, nes jų čia tikrai daug.“

R. Galvonas teigė, kad vilos rūsyje yra laiptai, nevedantys į niekur, yra ir tokių kambarėlių, kuriuose visiškai nėra mobilaus telefono ryšio, o kur dar išėjimai ant stogo su nuostabiu vaizdu į jūrą.

Vis dėlto, kone labiausia išskirtinė vilos vieta – pašiltinto jūros vandens pripildytas, Lietuvos kontūrus savo forma primenantis baseinas. Simetriškai suplanuotoje viloje šiaurinė ir pietinė dalys – identiškos, tad ir prezidentiniai apartamentai viloje – dveji. Vilos rūsyje – dar vienas, tik ne šilto, o ledinio vandens kupinas baseinas tiems, kurie nori pasimėgauti pirtimi, o prie pat pirties zonos – poilsio ar pramogų kambarys su židiniu ir didžiuliais odiniais baldais.

Viloje taip pat yra ir kelios konferencijų salės, pusryčių zona bei svetainė su židiniu ir persikiniais foteliais, ant kurių įsitaisę svečiai, R. Galvono teigimu, dažnai mėgaujasi ir rytine ar popietės kava.

„Mano tikslas – išlaikyti vilą tokią, kokia ji yra. Su truputėliu pagerinimo. Tikiuosi, kad taip ir pavyks, nes pakeisti ir iš vilos padaryti kažkokį prabangų viešbutį, manau, neįdomu, – teigė virtuvės šefas. – Vila tuo ir išskirtinė, kad ir turi, ir mena istoriją. Labai kviečiame prisiliesti kiek galima prie tos istorijos.“

1979 metais atidaryta vila „Auska“ iki 1991 metų buvo prabangiausias Lietuvos viešbutis, statytas kaip vasaros poilsio vieta Leonidui Brežnevui, nors jis pats čia niekuomet ir nebuvo atvykęs. Vis dėlto, nuo pašalinių akių nutolusioje viloje netrūko aukštas pareigas užimančių svečių. Čia poilsiaudavo ir Algirdas Brazauskas, ir Valdas Adamkus, ir Rolandas Paksas.

Dabar viloje galima ne tik pavakarieniauti žvelgiant į kopas, bet ir apsistoti. O laikinu šeimininku tapęs R. Galvonas teigia, kad tol, kol jis čia šeimininkaus, viloje netrūks ir vakarėlių.

Vila pastatyta buvo ne Breznevui, o politbiuro nariams. Keletą čia ir buvo.
Svečias, 2021-08-01 06:49
Sidebar placeholder