Skirstant Klaipėdos paplūdimius diskriminuojami vyrai

(4)

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad Klaipėdos miesto savivaldybė skirstydama paplūdimius vasarą diskriminavo vyrus. Vyrai, norėję poilsiauti tik jiems skirtame paplūdimyje, turėjo mokėti už kelionę, o moterys į savąjį galėjo patekti ir nemokamai.

Tyrimą kontrolierė pradėjo rugsėjį gavusi gyventojo skundą. Pareiškėjas atkreipė dėmesį, kad Klaipėdoje moterų ir vyrų paplūdimiai buvo išdėstyti netinkamai.

Moterų paplūdimiai buvo įrengti ir Smiltynėje, ir Melnragės-Girulių teritorijoje. Kadangi pastaroji - žemyninėje miesto dalyje, į ją galima patekti pėstute, dviračiu, viešuoju ar privačiu transportu. Vyrų paplūdimiai išdėstyti tik Smiltynėje (Kuršių nerijos dalyje), taigi į juos nuvykti galima tik mokamu keltu.

Savivaldybės atstovai teigė, kad Melnragės-Girulių pakrantės srityje neįrengė tik vyrams skirto paplūdimio, nes neįžvelgė tokio poreikio.

Paplūdimių ribos vasaros sezonui nustatomos kasmet. Kiekis ir dydžiai nustatomi atsižvelgiant į ankstesnių metų patirtį ir tai, kaip intensyviai paplūdimai yra lankomi. Savivaldybės duomenimis, moterys tik joms skirtuose paplūdimiuose lankosi daug dažniau nei vyrai savuosiuose. Melnragės-Girulių teritorijoje privalu įrengti daug skirtingų zonų - moterims, nudistams (-ėms) bei neįgaliems žmonėms skirtus ruožus, aktyvaus, pasyvaus poilsio dalis ir pan. Vadovaujantis racionalumo principu, nutarta vyrų paplūdimius įrengti tik Smiltynėje.

Lygių galimybių kontrolierė pabrėžia, kad planuojant paplūdimių išdėstymą, nėra būtina įrengti vienodo kiekio bei dydžio moterims ir vyrams skirų paplūdimių. „Vis dėlto privalu atsižvelgti į skirtingų grupių poreikius. Vyrai, nors statistiškai pagal lytį išskirtuose paplūdimiuose lankosi rečiau, už patekimą prie jūros neturėtų mokėti daugiau nei moterys. Viena priežasčių, kodėl Smiltynės vyrų paplūdimiuose lankytojų mažai, gali būti ir tai, kad į juos patekti yra sudėtingiau“, - sako B. Sabatauskaitė.

Ji kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją siūlydama kitąmet paplūdimius planuoti proporcingiau, t. y. užtikrinant, jog vyrai į jiems skirtus paplūdimius galėtų patekti taip pat lengvai, kaip ir moterys.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder