Skulptūrų parkas bus atidarytas tik šventei

(8)

Klaipėdos skulptūrų parkas, kuriame vyks svarbiausias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečio minėjimas, bus atvertas vieną dieną - sausio 15-ąją, o po to ir vėl uždarytas rekonstrukcijai. Klaipėdos meras ir Savivaldybės administracijos atstovai likus savaitei iki renginio apžiūrėjo rekonstruojamą erdvę ir įvertino, ar tinkamai pasirengta šventei.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas po vizito pasidžiaugė, kad tolumoje matomas statybų vaizdas negadins šventės, nes didžioji dalis darbų jau atlikta.

Pasak mero, kitą savaitę, sausio 15-ąją, Klaipėda bus ne tik Lietuvos dėmesio epicentre, bet ir matoma tarptautiniu mastu. "Paminėti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį atvyks didžiulis būrys svečių, aukščiausi šalies valdžios atstovai ir užsienio ambasadų diplomatai.

Pagrindinis šventės renginys tradiciškai vyks prie paminklo Skulptūrų parake, kuris pastatytas 1923-iųjų Sausio 15-ąją žuvusiųjų palaidojimo vietoje. Be to, minėjimo metu bus atidengti du kryžiai, kurie buvo pastatyti neseniai Prancūzijos ambasados iniciatyva pagerbiant prieš šimtmetį žuvusių prancūzų atminimą.

Šventinę dieną bus atverti trys įėjimai į parką iš Liepų, Trilapio ir S. Daukanto gatvės pusės, pro kuriuos įėjus rekonstruotais, plačiais takais bus galima patekti į atnaujintą memorialinę erdvę. Nors darbai dar nebaigti, tačiau šia erdve aplink paminklą ir kryžius jau galima pasidžiaugti, nes ji dabar daug geriau pritaikyta tiek parko lankytojų poreikiams, tiek renginiams„, - sakė meras “Vakarų ekspresui".

Pasak V. Grubliausko, žvelgiant į atliktus darbus, į akis krenta kompromisai, kurių buvo pasiekta ilgai trukusių diskusijų ir net teismų būdu. „Tai ir išsaugoti brandūs medžiai, ir jų šaknis saugant tam tikrose vietose patiestos minkštosios dangos ir pan. Tik tolumoje matomos žemių krūvos ar kyšantys apšvietimo laidai manau tikrai negadins šventės, o jai pasibaigus darbai bus tęsiami. Rangovai žada, kad jau šių metų vasarą projektas bus užbaigtas“, - komentavo V. Grubliauskas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder