Smiltynė

Smiltynės viešųjų tualetų atnaujinimas užstrigo (3)

Daugybę metų gėdą Smiltynei darantys, dar nuo sovietmečio likę viešieji lauko tualetai su išgriebimo duobėmis niekaip nesulaukia atnaujinimo, nors Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir žengė pirmuosius žingsnius.

Neseniai buvo demontuoti du lauko tualetai prie dviračių tako, prie centrinio ir vyrų pliažų ties Naująja perkėla, bet taip ir neatsirado norinčiųjų įrengti modernius, konteinerinius tualetus.

Savivaldybė skelbė du konkursus tokiai paslaugai pirkti, tačiau bergždžiai ir artimiausiu metu teks skelbti trečiąjį. Spėjama, kad pernai niekas nenorėjo dalyvauti viešajame pirkime dėl ištikusios nelegalių imigrantų krizės: esą verslininkai puolė užsidirbti iš panašios veiklos pasienyje, tad Smiltynė jų nesudomino.

Klaipėdos podukra pagrįstai vadinama Smiltynė vis dar alsuoja sovietmečiu ir pirmiausiai tai atsispindi, kai poilsiautojus užklumpa gamtos reikalai.

Šalia Senosios perkėlos riogso baisią smarvę skleidžianti ir dabar užkaltomis durimis raudonuojanti tupykla. Palei dviračių taką, apsauginio kopagūbrio rytinėje pusėje nuo Naujosios perkėlos iki Kopgalio, rikiuojasi kelis dešimtmečius skaičiuojantys 5 baltų, silikatinių plytų viešieji tualetai su išgriebimo duobėmis.

Prieš dvejetą metų Klaipėdos miesto savivaldybė atnaujino bei už apie 25 tūkst. eurų pastatė pirmąjį konteinerinį tualetą ties Naujosios perkėlos centriniu pliažu, Smiltynės g. 33.

„Tačiau jame nėra vandens padavimo iš gręžinio, kuris dabar projektuojamas. Ant tualeto stogo yra statinė su vandeniu, o tai sukelia didelių nepatogumų skęstančiųjų gelbėtojams, kuriems ypač vasarą tenka dažnai vežioti vandenį. Karštą savaitgalį per parą itin daug vandens sunaudojama“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiasis specialistas Karolis Šakarnis.

Jo kolegė Jolanta Rimkienė tikino, kad kol kas demontuoti yra tik du lauko tualetai, o kiti, esantys arčiau Senosios perkėlos, dar palauks savo eilės.

„Vasarą skelbėme du viešųjų pirkimų konkursus dėl konteinerinių tualetų įrengimo vietoje tų demontuotų. Abu konkursai neįvyko, nes neatsirado nė vieno norinčio dalyvauti. Dabar skelbsime iš naujo, paslaugos pirkimą išskaidę į dvi dalis: vienas konkursas bus konteinerinių tualetų pastatymui, kitas - elektros ir vandens tiekimo į juos įrengimui“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė J. Rimkienė.

Ji nesiryžo pasakyti, ar nugriautų tualetų vietoje jau šį vasaros sezoną poilsiautojai išvys modernius konteinerinius.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė savo ruožtu informavo, jog tualetų sutvarkyti esą galėjo nepavykti dėl migrantų krizės.

Mat nemažai įmonių, užsiimančių tokia veikla, kaip konteinerinių, laikinų statinių įrengimas, pasinaudojo proga dalyvauti viešuosiuose konkursuose dėl imigrantų apgyvendinimo infrastruktūros sukūrimo, laikinų stovyklų pastatymo.

„Iki vasaros sezono pradžios tikimės bent elektros, vandens tiekimo įvadus tų nugriautų tualetų vietose turėti. Projektavimas jau baigiamas, greitai bus skelbiamas konkursas“, - teigė ji.

Kol vyks biurokratinės procedūros, demontuotų išviečių vietoje bus pastatyti biotualetai.

Sidebar placeholder