Daugelis neturi galimybės kasdien pasirūpinti augalų laistymu, vienintelė išeitis - pritaikyti savo sodą, sklypą prie gamtos pokyčių ir sodinti augalus, kurie gali atlaikyti sausrą. Ir ne visada gėlės, kurių nereikia nuolat laistyti, ne tokios ryškios ir įdomios kaip įprastos gėlės.
Dažniausiai karštį atlaikančius augalus galima atpažinti iš jų išvaizdos. Pirmiausia tokius augalus „išduoda“ lapai ir jų plaukuotumas; jie būna arba pilki, sidabriški, šiurkštūs ir šiurkštūs liečiant, kaip levandų, arba siauri, kaip javų, kaip gvazdikų, arba sustorėję, mėsingi, kaip sukulentų, kaip sedulų.
Šiuos augalus paprastai rekomenduojama auginti smėlingoje arba akmenuotoje, sausoje dirvoje, gerai drenuojamoje.
10 geriausių sausrai atsparių daugiamečių augalų, kurie auga be laistymo
Levandos
Šis kvapnus augalas ne tik gražus, bet ir itin atsparus sausrai. Nepaisant prabangių žiedų ir kvapo, jis auga skurdžiame, sausringame dirvožemyje, kepinant saulei. Levandos tinka alpinariumams ir gali ištverti net karščiausias dienas be papildomo laistymo.
Šilokai
Neįmanoma nepaminėti šilokus arba kiškio kopūstų. Tai augalas, galintis ištverti labai įvairias sąlygas - nuo pavėsio iki ilgalaikės sausros. Dėl mėsingų lapų ir stiebų juose ilgai išlieka drėgmės atsargos. Yra daugybė sedulų rūšių. Šie sukulentai gerai pakenčia karštį ir sausrą, sulaiko drėgmę storais lapais, gali augti smėlingoje dirvoje ir puikiai atrodo alpinariumuose.
Ežiuolė
Ežiuolė toleruoja atšiaurias sąlygas, lengvai prisitaiko prie įvairių dirvožemių ir gali žydėti visą vasarą. Ši spalvinga gėlė garsėja savo gydomosiomis savybėmis, taip pat vilioja bites.
Saulainė
Saulainė (Helenium) žydi vasaros pabaigoje ir rudenį, gerai pakenčia karštį ir sausrą, todėl puikiai tinka sausoms vietovėms.
Rudbekija
Šis augalas garsėja ryškiai geltonais žiedais, kurie gali žydėti visą vasarą. Rudbekija yra atspari sausrai ir lengvai prisitaiko prie įvairių sąlygų. Ji neabejotinai suteikia sodui ryškumo ir pritraukia naudingų vabzdžių.
Verbena
Verbena žydi visą vasarą, net karščiausiomis dienomis, yra atspari sausrai ir gali augti bet kokio tipo dirvožemyje.
Gvazdikai
Puikios gėlės norintiems sukurti gėlyną, kurį reikia laistyti minimaliai. Užtenka pasirinkti bet kurią daugiamečių rūšių ir džiaugtis ryškiaspalvėmis „pagalvėlėmis“.
Daugiametės aguonos
Aguonos - bet kurio sodo puošmena, jas lengva auginti iš sėklų, spalvų ir frotų laipsnių pasirinkimas labai didelis. Po gegužės-birželio žydėjimo šis augalas išnyksta, bet rudenį vėl išaugina ypatingus, ryškius, pūkuotus lapus.
Juka
Juka - egzotiškas augalas, turintis didelį potencialą sausuose soduose. Jos stori lapai geba sulaikyti drėgmę, o dekoratyvūs žiedai suteikia sodui neįprastą išvaizdą. Juka lengvai pakenčia karštį ir jos nereikia dažnai laistyti.
Kraujažolė
Yra įvairių rūšių ir naujų šiuolaikinių gysločių veislių, tačiau visos jos neįtikėtinai atsparios sausrai.
Žydintis sklypas be nuolatinio laistymo yra ne tik realus, bet ir gražus, jei pasirinksite tinkamus augalus ir laikysitės paprastų priežiūros patarimų.
Tokius augalus reikėtų sodinti gerai drenuotoje dirvoje, vengti stovinčio vandens, mulčiuoti dirvą, kad dirvoje būtų sulaikoma drėgmė ir neperkaistų šaknų sistema.
Augalus grupuokite - sausrai atsparius augalus sodinkite kartu, kad sukurtumėte mikroklimatą, kuris padės jiems geriau ištverti karštį.
Net ir sausrai atspariais augalais reikia rūpintis - šalinkite piktžoles ir nupjaukite žydinčius augalus, kad paskatintumėte naujus žiedus.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą