Atlikite tai su sideratais rudenį - dirvožemis bus sustiprintas ir apsaugotas nuo šalto oro

 Taigi, kokių rūšių sideratus reikėtų pjauti prieš prasidedant šaltiems orams, o kokius galima palikti.

Jei žaliosios trąšos buvo pasėtos iš karto po pagrindinių augalų derliaus nuėmimo (vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje), iki šaltų orų pradžios jos spės užauginti žaliąją masę, o kai kuriais atvejais ir duoti sėklų. To daryti negalima, nes lubinų, dobilų ar liucernų sėklos sparčiai augs, todėl jos prilygsta piktžolėms.

Svarbu palaukti, kol sideratai saikingai sukaups žaliąją masę, ir nedelsiant juos nušienauti. Siekiant atkurti dirvožemio derlingumą ir kitas vertingąsias savybes, nuo pagrindinių pasėlių atlaisvintose lysvėse tradiciškai sėjami kryžmažiedžiai (rapsai, garstyčios, ridikai) ir ankštiniai (dobilai, lubinai), taip pat grikiai ir facelijos.

Prieš žiemą sėjamos žieminės avižos, rugiai ir kiti javai, dobilai, lubinai, facelijos, ridikai, garstyčios ir rapsai.

Kai kurie iš šių augalų turi laiko suformuoti šaknų sistemą ir pavasarį užaugins naudingą antžeminę masę. Jie turėtų būti nušienaujami prieš pat pagrindinių kultūrų sėją arba likus šiek tiek laiko iki jos.

Kai kurie iš pirmiau minėtų sideratų (ridikėliai, garstyčios ar rapsai) gali suspėti iš dalies užauginti žaliąją masę, tačiau jos šienauti nebūtina. 

Augalai vis tiek nespės duoti sėklų, veikiant šaltiems orams, gūžės pačios nukris ir taps dirvos apsauga nuo užšalimo. Tai ypač svarbu šaltomis, bet besniegėmis žiemomis.

Svarbu:

Sideratai - tai augalai, kurie auginami tam, kad būtų naudojami kaip trąšos tam tikriems augalams.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder