Kodėl česnakai gelsta: visos galimos priežastys
Gali būti daug augalų geltonavimo priežasčių.
Šaltis
Labai dažnai tai būna šaltis. Anksti pasodinti česnakai, esant labai šiltam orui, gali intensyviai augti, dėl to žiemą lapai nušąla, o pavasarį nusilpsta ir pagelsta.
Kad to išvengtumėte, mulčiuokite sklypą.
Per didelė drėgmė
Jauni augalai gali pagelsti ir dėl per didelės dirvos drėgmės, kurią gali sukelti perteklinis laistymas arba gausus lietus.
Pavasarį česnakus laistykite kartą per dvi savaites. Esant karštam ir sausam orui, laistykite dažniau. O lietingą pavasarį laistyti visai nereikia. Jei ant česnakų lysvės yra mulčio sluoksnis, jo taip pat nelaistykite.
Ligos ir kenkėjai
Česnakai ir svogūnai gali pagelsti dėl miltligės, puvinio, rūdžių, pelėsio, juos gali pažeisti svogūninė musė, nematodai, kandys ir erkės.
Būtina iškasti pageltusį krūmą ir patikrinti, ar nėra pažeidimų. Prevencijai geriau apdoroti fungicidiniais ir insekticidiniais preparatais.
Rūgštus dirvožemis
Česnakų galiukai gali pagelsti dėl rūgščios dirvos.
Norėdami ją nukenksminti, 3 valgomuosius šaukštus kalcio nitrato praskieskite 10 litrų vandens ir po kiekvienu augalu užpilkite bent po vieną puodelį. Galite 2 puodelius pelenų atskiesti verdančiu vandeniu, supilti į kibirą su vandeniu ir šiuo mišiniu nukenksminti dirvą.
Mikroelementų trūkumas
Nepakankamas azoto kiekis
Tokiu atveju plunksnos bus geltonos, o viršūnėlės baltos.
Iš karto vakare pradėkite purkšti lapus amoniako spiritu, 3 valgomieji šaukštai 10 litrų vandens. Arba maitinkite augalą kalcio nitratu - 3 valgomieji šaukštai 10 litrų vandens.
Vario trūkumas
Tai dažniau pasitaiko, jei česnakus auginate durpinėje dirvoje.
Kad jo išvengtumėte, dirvą po augalais reikia laistyti vario chloroksido tirpalu, 1 valgomąjį šaukštelį vaisto ištirpinant 5 litruose vandens. Taip pat galite naudoti vario sulfatą arba Bordo skystį.
Kalio trūkumas
Kalio trūkumą galima nustatyti ne tik pagal pageltimą, bet ir pagal augalo susisukimą.
Tręšimui galite naudoti kalio chloridą, praskiedę 3 valgomuosius šaukštus 10 l vandens ir šiuo tirpalu palaistę po 1 puodelį po kiekvieną augalą.
Rašyti komentarą