Geriausi dekoratyviniai krūmai sodui, kurie taps puošmena

(1)

Papuošti sodybos sklypą padės ne tik gėlės, bet ir dekoratyviniai krūmai. Jų panaudojimo variantų yra daugybė - pavieniai ir grupiniai sodiniai, gyvatvorės, sodo kompozicijų fonas ir t. t. Tai puiki medžiaga įvairiausiems dizaino eksperimentams, kurių pagrindinis tikslas - dekoratyvinis teritorijos apipavidalinimas.

Krūmai kraštovaizdžio dizaine atlieka daugybę funkcijų. Jie puošia sklypą, saugo pavėsinės ar poilsio zonos perimetrą, dėl savo dydžio pakeičia medžius, jei sklypo plotas nedidelis, atlieka gyvatvorės funkciją ir t. t. Taip pat šiais augalais galima gerai papuošti įėjimo į namą zoną ir panaudoti juos apvadams.

Sodininkai įvardijo nepretenzingus dekoratyvinius krūmus, kurie gali papuošti sodo sklypą, teritoriją prie namo.

Paprastasis Ligustras (gyvatvorė)

"

Šį augalą kraštovaizdžio dizaineriai dažnai naudoja gyvatvorei, sodo takeliams formuoti, gėlynams puošti. Jis puikiai prisitaikęs prie mūsų klimato sąlygų, atlaiko iki trisdešimties laipsnių Celsijaus temperatūros kritimą. Krūmo žydėjimas prasideda birželio-liepos mėnesiais ir trunka iki trijų mėnesių. Kad krūmas atrodytų tvarkingai, pageidautina jį apkarpyti, galima fantazuoti su formomis.

Veigelė

"

Krūmas žydi labai gražiai. Žiedai švelnūs ir grakštūs, žydi du kartus - pavasarį ir pačioje vasaros sezono pabaigoje, žydi apie mėnesį. Vos pražydę žiedai būna blyškūs. Tačiau augdami tampa ryškesni ir keičia spalvą nuo raudonos iki rožinės, geltonos, baltos, kreminės. Krūmas nereiklus temperatūrai, laistyti jį reikia tik ypač sausomis vasaromis.

Deucija

"

Krūmas žydi birželio-liepos mėnesiais. Augalas mėgsta saulėtas vietas, nebijo gazonavimo, puikiai atrodo ir atskirame pasodinime, ir kaip gyvatvorė prie kelio.

Lanksvos

"

Lanksvos yra dviejų rūšių - pirmoji žydi pavasarį (gegužę-birželį), antroji - vasarą (liepą-rugpjūtį). Galima parinkti augalus taip, kad būtų nuolatinis žydėjimo efektas. Lanksvos šakos kaskadiškai leidžiasi žemyn, o vasarą pasirodo ir gausiai pražysta smulkiais grakščiais žiedais. Augalas nepretenzingas ir ištvermingas.

Forsitija

"

Forsitijos įspūdingai atrodo nuo pavasario iki vėlyvo rudens. Ji vertinama dėl labai ankstyvo žydėjimo - geltoni žiedai pirmiausia pražysta ant plikų šakų, tik tada pasirodo žali lapai. Artėjant rudeniui lapai iš žalių virsta violetiniais, purpuriniais ir auksiniais.

Raugerškis (barbarisas)

"

Universalus augalas, dažnai naudojamas kraštovaizdžio dizaine, gali tarnauti kaip gyvatvorė. Didžiausias barkūno privalumas tas, kad jie visą sezoną išlaiko dekoratyvumą. Be to, augalas nepretenzingas, puikiai pakenčia sausrą ir šalčius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder