Kaip auginti paprikas nepikiuojant: laikas, priežiūros ypatumai

Vienas svarbiausių paprikų auginimo momentų yra pikiavimas - jaunų augalų perkėlimas iš vieno indo į kitą. Tiek saldžiosios, tiek aštriosios paprikos prastai reaguoja į pikiavimą, nes net ir kruopščiausias pikiavimas pažeidžia mažas šakneles. Dėl to daigai sulėtėja augimas, dažnai ilgam, o tai lemia vėlyvesnį vaisių nokimą.

Tačiau paprikas galima auginti ir nepikiuojant. Galite pasirinkti tinkamas paprikų veisles, kurių nereikia skinti, arba naudoti tam tikras specialias dėžutes, kurios leidžia augalams augti be apribojimų. Naudojant įvairias trąšas ir laistymo būdus taip pat paspartės paprikų augimas, o tai padės išvengti pikiavimo.

Pasirinkite paprikų veisles

Jei neturite laiko kasdien rūpintis daigeliais, jums tiks toks paprikų daigų auginimo būdas, kai nereikia augalų pikiuoti ir reguliariai laistyti. Tokių veislių augalai auga ir vystosi trumpiau, todėl galima apsieiti be persodinimo.

Taip pat reikėtų atsižvelgti į auginimo sąlygas. Kai kurios veislės geriau auga šaltame klimate, o kitos yra atsparios aukštai temperatūrai ir sausrai. Jei planuojate auginti daug paprikų, patartina rinktis kelias skirtingas veisles. Tačiau turėtumėte atsižvelgti į kiekvienos veislės nokimo laiką ir priežiūrą, kad derlius būtų kuo gausesnis.

Paprikų auginimas be sėklų nuo paprikų auginimo pikiuojant skiriasi laiku, sėjos technologija ir maitinimu.

Kada ir kaip sėti paprikų sėklas auginant be pikiavimo

Sėklos pipirų daigams auginti be pikiavimo sėjamos likus 45-50 dienų iki daigų sodinimo į dirvą.

Geriausia sėti į 40x60 cm dydžio dėžutę ne mažiau kaip 5 cm storio dirvos sluoksniu, nes visas 45-50 dienų daigai vystysis šioje dėžutėje, o šaknų sistemai vystytis daigams reikia pakankamo dirvos kiekio.

Atstumas tarp eilių turėtų būti apie 5 cm, o tarp pipirų sėklų eilėje - ne mažesnis kaip 3 cm. Sėklų įterpimo gylis - 0,5-0,7 cm.

Apvynioję sėklas, palaistykite dėžutėje esančią dirvą, uždenkite plėvele ir palaikykite 22-25 ⁰C temperatūrą, kol pasirodys daigai. Pasirodžius daigams - po savaitės, dviejų savaičių, paprikas reikia atidengti ir sumažinti temperatūrą iki 18-20 ⁰C. Žemesnėje temperatūroje šilumą mėgstančios paprikos vystysis lėtai.

Reikėtų stebėti dirvos drėgmę ir prireikus ją drėkinti. Viršutinis dirvos sluoksnis tarp laistymų turėtų išdžiūti. Jį reikėtų reguliariai purenti, kad nesusidarytų pluta ir šaknys galėtų gauti deguonies.

Jei auginsite namuose, pasirodžius daigams, pageidautina pirmąsias dvi savaites daigus apšviesti visą parą, pavyzdžiui, liuminescencinėmis lempomis.

Paprikų maitinimas 

Taikant tokį metodą, daigų šaknų sistemą maitinkite pasirodžius 2-3 lapeliams, pavyzdžiui, gintaro rūgšties tirpalu. Tam 10 l vandens ištirpinkite 2-4 g gintaro rūgšties, laistyti reikia po šaknimis. Tačiau geriausia daigus maitinti trąšų tirpalu, kuriame yra daug fosforo, be to, azoto ir kalio.

Praėjus 10 dienų po pirmojo maitinimo reikėtų atlikti bendrą stiprinamąjį maitinimą subalansuotomis trąšomis. Tirpalas turėtų būti pilamas ne tarp eilučių, o griežtai po daigų šaknimis.

Kadangi augalai vystosi ankštoje ir ribotoje dirvoje, dėl nuožmios konkurencijos dėl drėgmės, šviesos ir mitybos, lapai gali pradėti gelsti dėl kurio nors elemento trūkumo. Jei taip atsitinka, praėjus 10-14 dienų po antrojo maitinimo, daigus vėl patręškite subalansuotomis trąšomis su magnio sulfatu.

Kaip sodinti daigus į žemę

Sodinukus į žemę sodinkite, kai jų aukštis bus nuo 12 iki 20 cm, stiebas apačioje bus 4-5 mm storio, o kiekvienas augalas išaugins 5-7 tikruosius lapelius.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder