Kokias gėles sodinti kapinėse: 10 daugiamečių gėlių, kurios auga pačios
(3)Kapinėse paprastai sodinami augalai, kuriems nereikia nuolatinės priežiūros. Tai gali būti ir vienmetės gėlės, kurias reikia sodinti kasmet, ir daugiametės gėlės, kurios auga savaime.
Pastariesiems teikiama pirmenybė, jei kapo neįmanoma dažnai lankyti. Kokias gėles galima sodinti kapinėse, kad jos augtų be laistymo, tręšimo ir gana skurdžiame dirvožemyje - papasakokite toliau.
Ką sodinti kapinėse - 10 daugiamečių gėlių ir žemės dangos augalų
Pateikiame keletą nepretenzingų daugiamečių gėlių ir dirvos dangos augalų variantų, iš kurių galite išsirinkti, ką sodinti ant kapo:
Tulpės
Gražus ir abipusiai naudingas variantas. Šis nepretenzingas svogūninis augalas gali augti be papildomo laistymo ir sunkiose dirvose. Galima sodinti kelias skirtingo žydėjimo laikotarpio tulpių rūšis, kad tulpės žydėtų viena po kitos. Reikėtų pažymėti, kad tulpės mėgsta saulę, todėl geriausia jas sodinti saulėtose vietose.
Narcizai
Dažnai sodinami poromis su tulpėmis. Tai taip pat daugiametės gėlės, kurioms nereikia ypatingos priežiūros. Narcizai yra ne tik balti, yra ir kitokių veislių, jie vienodai gerai auga tiek saulėje, tiek pavėsyje ar pusiau pavėsyje.
Tiek tulpes, tiek narcizus galima sodinti ant kapų ir šalia jų.
Flioksas (Phlox)
Yra daugiamečių ir vienmečių (pvz., populiarusis Phlox Drummond). Ant kapų, žinoma, praktiškiau sodinti daugiamečius augalus. Flioksai nereiklūs dirvožemiui, laistymui, kvapnūs ir ryškūs. Geriau sodinti saulėtoje vietoje.
Irisai
Šiuo metu ypač populiarios gėlės yra beprotiškai gražios daugiametės, kurios sodinamos visur gėlynuose ir soduose. Jais puošiami ir kapai - galima derinti kelių rūšių skirtingų spalvų. Irisai nėra itin išrankūs laistymui ir dirvožemiui; jie dauginasi svogūnėliais, kaip ir tulpės.
Vienintelis nepatogumas, su kuriuo galite susidurti, yra irisinė musė, kuri įsikuria gėlės viduje ir sunaikina ją dar prieš žydėjimą ar žydėjimą. Tačiau ją galima kontroliuoti, pavyzdžiui, nupurškiant žydinčius ūglius pelenais, o jei Irisai auga atokiau nuo savo giminaičių, užsikrėtimo rizika minimali.
Kraujažolės
Kraujažolė yra ir dekoratyvinis, ir vaistinis augalas. Tai aukštas daugiametis augalas, natūraliai augantis pakelėse ir painiojamas su piktžole. Jo žiedai dažniau būna balti, kartais rausvi, bet dabar yra ir rūšių su gražiomis geltonomis „kepurėlėmis". Yra ir miniatiūrinių daugiamečių veislių.
Neužmirštuolė
Graži gėlė su simboliniu pavadinimu. Žemaūgis daugiametis augalas, gerai įsišaknija skurdžioje dirvoje, auga ir saulėje, ir pavėsyje. Miškinė neužmirštuolė laikoma pačia nepretenzingiausia.
Aguonos
Nepretenzingi grakštūs augalai, augantys beveik bet kokiame dirvožemyje. Aguonos gana atsparios sausrai, tačiau nepakenčia stovinčio vandens ir pavėsio. Aguonos būna ne tik raudonos, bet ir švelnių pastelinių atspalvių bei ryškiai violetinės.
Žiemė
Nepretenzinga dirvonuojanti gėlė, galinti augti ir saulėje, ir pavėsyje. Ji greitai padengia žemę ir išstumia piktžoles. Nereikalauja laistymo ir gali išgyventi net sudėtingomis sąlygomis.
Mėta „Verbeyne” (pievų arbata)
Dar vienas žemę dengiantis augalas su geltonais žiedais. Tai daugiametis augalas, galintis augti pavėsyje, pusiau pavėsyje arba saulėje, labai greitai dauginasi. Saulėje ji gali šiek tiek nudegti, jos lapai pagelsta, tačiau atrodo labai įspūdingai. Augalą galima sėti sėklomis, bet tada jis žydės tik trečiaisiais metais. Todėl geriau sodinti auginiais.
Sedum (clematis)
Šis daugiametis augalas puikiai dera su įvairiais kitais daugiamečiais augalais, žolelėmis ir žemais krūmais. Kaip ir Mėta „Verbeyne”, jis yra kiliminis, turi kelias rūšis ir formas. Gerai pakenčia sausrą ir gali augti pilnoje saulėje.
Tai tik nedidelis sąrašas, kokias gėles galima sodinti kapinėse be laistymo ir nuolatinės priežiūros. Be minėtųjų, sodinkite dar lelijas, sodo gvazdikus, levandas - kas turi daugiau, prie ko siela glaudžiasi. Palei kapų perimetrą arba prie paties paminklo dažnai sodinami buksmedžiai, barkūnai ir kadagiai.
Rašyti komentarą