Lelijų priežiūra po žydėjimo rugpjūtį

Lelijos jau žydi, ir mes niekaip negalime pratęsti jų žydėjimo. Kad kitais metais lelijų žiedai džiugintų sodriomis spalvomis, turime šiek tiek pasistengti. Nuo jų priklauso, ar lelija žydės kitais metais ir ar apskritai išgyvens.

Ar reikia nupjauti lelijas po žydėjimo 

Ar nupjauti lelijas po žydėjimo - gana prieštaringas klausimas. Dauguma gėlių augintojų mano, kad nereikia nupjauti stiebo su jau pražydusiu žiedu. Nors jis nebedžiugina akies kaip žiedas, jis ir toliau funkcionuoja kaip augalo organas. 

Jei nupjausite kotelį, sutrikdysite gėlės medžiagų apykaitą, kuri po žydėjimo kaupia išteklius ir maitina požeminę svogūnėlio dalį. Todėl specialistai pataria palikti stiebą ir kotelį, kol jie natūraliai nudžius. Tačiau sudžiūvusius žiedus reikia nedelsiant nupjauti, jei paliksite juos ant kotelio, pradės formuotis ir bręsti sėklos. 

Kaip laistyti lelijas po žydėjimo 

Lelijas reikia laistyti saikingai, joms nereikia daug drėgmės. Jei oras sausas ir karštas, augalą pakanka palaistyti kartą per 7-10 dienų. O per liūtis labai svarbu apsaugoti gėles nuo drėgmės pertekliaus, kitaip svogūnėliai gali supūti. 

Kaip tręšti lelijas po žydėjimo 

Tręškite lelijas po žydėjimo, kad padidintumėte jų apsaugą nuo infekcijų, prisotintumėte jas medžiagomis, kurios padės išgyventi žiemą. 

Po to, kai lelijos pražydo, patręškite jas pelenais, o po kelių savaičių - vienu iš pasirinktų preparatų - superfosfatu, kalio sulfatu arba monofosfatu, kalio magnezija. Tačiau geriau maitinti kompleksiniu „sezoniniu“ preparatu, skirtu žydinčioms daugiametėms gėlėms. 

Kada ir kaip persodinti lelijas po žydėjimo 

Jei antžeminė augalo dalis jau nudžiūvo ir ją nupjovėte, galite iškasti svogūnėlius rudeniniam persodinimui. 

Persodinkite lelijas į iš anksto paruoštą dirvą. Kasdami į dirvą įterpkite bet kokį purentuvą ir kompostą. Padarykite sodinimo duobutes, suaugusiesiems dideliems svogūnams 15-20 cm gylio, vaikams - ne didesnes kaip 10 cm, ir gerai palaistykite.

Viršų užberkite smėlio ir daržo žemės mišiniu. Persodindami gėles, išlaikykite ne mažesnį kaip 30 cm atstumą tarp gėlių. Persodinant rudenį rekomenduojama įrengti žymeklius, pavyzdžiui, kuolus, kad pavasarį nebūtų pažeisti ūgliai. 

Kaip išsaugoti lelijų svogūnėlius juos iškasus 

Jei kitą pavasarį planuojate sodinti iškastus svogūnėlius, turite juos tinkamai išsaugoti. Pašalinkite prilipusią žemę, kelias valandas džiovinkite svogūnėlius lauke, pavėsyje

. Jei svogūnėliai yra pažeisti, turi galimų ligų ir pan. požymių, juos reikia dezinfekuoti fungicido tirpalu ir dar kartą išdžiovinti. Visą sodinamąją medžiagą galima laikyti medinėse dėžėse arba kartoninėse dėžutėse, išdėstytose vienu etapu tamsioje patalpoje, kurios temperatūra yra nuo nulio iki +5 ℃. 

Jei pasirūpinote tinkamu lelijų laistymu, maitinimu, laiku pašalinote piktžoles ir išpurenote dirvą - augalai puikiai išgyvens žiemą, o vasaros pradžioje džiugins sodriais žiedais.

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder