Mėnulio sėjos kalendorius 2024 m. kovui: ką ir kada sėti žemės sklype
Prasidėjus pavasariui sodininkai ir daržininkai turi daug rūpesčių. Darbų, kuriuos kovo mėnesį reikia atlikti darže, sąrašas yra platus. Šį mėnesį daržininkai deda pamatus būsimam derliui, todėl labai svarbu nieko nepraleisti.
Pirmąjį pavasario mėnesį pradedami sodinti daržovių daigai, sodinami jauni medeliai ir pirmosios gėlės, taip pat kasamos ir tręšiamos lysvės būsimam derliui.
Mūsų 2024 m. kovo mėnesio Mėnulio sėjos kalendorius parodys, kurios mėnesio dienos tinkamiausios sėjai ir tręšimui, o kuriomis dienomis geriau nieko nesėti.
Žinoma, kad Mėnulis turi įtakos augalų sveikatai ir derliui. Todėl planuojant sklypo priežiūrą rekomenduojama atsižvelgti į mėnulio fazių įtaką.
Mėnulio sėjos kalendorius 2024 m. kovo mėn.
Kovo 1 d. - ant palangės galima sėti prieskonines žoleles, svogūnus ir česnakus, taip pat pirkti ir mirkyti sėklas. Sode - imkite medžių ir krūmų auginius, apdorokite fungicidais. Nerekomenduojama persodinti augalų ir pjauti šakų.
Kovo 2-4 d. - galite sodinti garbanotąsias gėles gėlyne, taip pat svogūnus, česnakus, prieskonines žoleles, ridikėlius ir salierus šiltnamyje ir ant palangės. Sklype - ravėkite piktžoles ir perteklinius daigus. Nerekomenduojama mirkyti sėklų ir daryti pikiavimo.
Kovo 5-6 d. - sode gerai seksis sėti bet kokias gėles ir daržoves, taip pat krūmų ir medžių sodinukus. Šiltnamyje galima sėti morkas, sodinti braškes ir bulves, sodinti ankstyvąsias bulves. Nerekomenduojama dirbti su augalų šaknimis ir ravėti lysvių.
Kovo 7-8 d. - ne itin derlingos dienos, todėl nerekomenduojama sodinti ir persodinti augalų. Taip pat negalima gausiai laistyti augalų, tačiau galima tręšti trąšomis ir apdoroti vietą nuo ligų, nupjauti ligotas šakas ir iškasti gėlių svogūnėlius.
Kovo 9-10 d. - nerekomenduojama sodinti naujų augalų. Galima pasirūpinti jau pasodintais augalais. Geros dienos ravėti piktžoles, gydyti sergančius augalus, balinti medžius, tręšti. Geros dienos kasti dirvą ir ruošti substratą. Kovo 10 d., per jaunatį, pagal Mėnulio sėjos kalendorių rekomenduojama nieko nesėti.
Kovo 11-13 d. - galite kasti, purenti ir mulčiuoti dirvą, atlikti sanitarinį medžių ir krūmų genėjimą, pikiruoti, ruošti auginius. Galite sodinti ir persodinti kambarines gėles ir kaktusus, visžalius augalus ir prieskoninius augalus. Kitoms kultūroms sėti netinkamos dienos.
Kovo 14-15 d. - labai derlingos dienos. Galite sėti bet kokias kultūras. Bet kokios kultūros ateityje duos gausų derlių. Šios dienos ypač tinkamos daugiametėms gėlėms sodinti. Sode galite purkšti medžius nuo kenkėjų ir balinti kamienus, gydyti sergančius augalus ir atlikti sanitarinį genėjimą. Nerekomenduojama keisti dirvožemio vazonuose.
Kovo 16-17 d. - galite sodinti prieskonines žoleles, svogūnus, česnakus, morkas, braškes, ankštines daržoves atvirame grunte, sėti daržovių daigus ant palangės. Sėkmingai pavyks apdoroti sodą ir gėlynus nuo ligų. Nerekomenduojama sodinti svogūninių gėlių ir kasti svogūnėlius, skirtus saugojimui. Taip pat dienos nesėkmingos auginiams ir pjūkleliams.
Kovo 18-19 d. labai derlingos dienos. Galite sodinti ir persodinti bet kokius augalus - jie puikiai įsišaknys. Sėkmingai seksis tręšti ir pjaustyti gėles, įšaknydinti auginius, kasti ir ravėti lysves. Sode galite balinti medžius, genėti avietes ir vynuoges, purkšti augalus nuo vikšrų ir vabalų. Nerekomenduojama tręšti mineralinėmis trąšomis ir naudoti nuodingų cheminių medžiagų.
Kovo 20-21 d. - labai palankios dienos sodinti visus uogakrūmius: serbentus, vynuoges, agrastus, avietes, gervuoges ir kt. Ant palangės nerekomenduojama sodinti nieko, išskyrus salotas ir žalumynus. Augalų nespauskite, neperskiepykite, neskinkite, taip pat neimkite auginių ir nepažeiskite šaknų. Padarytos žaizdos ilgai gyja.
Kovo 22-23 d. Tinkamos dienos sodinti bet kokias gėles, uogakrūmius ir vaismedžius, skiepyti ir dauginti augalus. Naujų augalų sodinti nereikėtų, tačiau jau pasėtus daigus galima ravėti, laistyti ir tręšti. Nereikėtų kasti šakniavaisių ir svogūnėlių, nes jie greitai sugenda.
Kovo 24-26 d. - Mėnulio pilnaties dienos. Nerekomenduojama sodinti naujų augalų. Sėjos kalendorius pataria šias dienas skirti vietos priežiūrai, sanitariniam genėjimui, dirvos kasimui.
Kovo 27-28 d. - labai palankios dienos sėti bet kokias gėles, medžius ir daigus, ypač pomidorus ir paprikas. Sėkminga bus dezinfekcija ir pasiruošimas sėklų sėjai, bulvių daigų klojimas. Sklypą galima apdoroti fungicidais, ravėti piktžoles ir mulčiuoti. Nerekomenduojama naudoti mineralinių trąšų ir persodinti gėlių - naujoje vietoje jos gali neįsišaknyti.
Kovo 29-31 d. - tinkamos dienos sėti garstyčias, česnakus, aštriąsias paprikas, rukolą, čiobrelius ir kitus prieskoninius augalus. Į gėlyną galima sodinti ampelines ir svogūnines gėles, sode - daugiamečius ir visžalius augalus, uogakrūmius, žaliąsias gyvatvores. Augalus galite purkšti nuo kenkėjų. Gerai seksis persodinti daigus į atvirą gruntą ir sėti ankstyvąsias daržoves, tačiau daigų gausiai nelaistykite.
Rašyti komentarą