Vaistinė šunvyšnė
Bene garsiausias nuodingas augalas Žemėje yra vaistinė šunvyšnė.
Mokslinis šio augalo pavadinimas yra Atropa belladonna, kur paskutinis žodis itališkai reiškia „graži“ moteris, tačiau šio augalo poveikis toli gražu nėra gražus.
Šį augalą galima rasti visoje Europoje. Visos augalo dalys, įskaitant apgaulingai skaniai atrodančias uogas, yra nuodingos. Kartu toksinis augalo poveikis gali prasidėti vos ją palietus.
Šis augalas yra toksinų, įskaitant hioskiną ir atropiną, kurie gali ne tik sukelti stiprų dermatitą, pavyzdžiui, odos patinimą, niežulį ir pūsles, bet ir absorbuotis per odą.
Jei toksinai patenka į žmogaus organizmą, jie sukelia stiprius regėjimo sutrikimus, stiprius galvos skausmus ir net gali sukelti haliucinacijas ir traukulius. Net ir nedideli kiekiai belladonos toksinų gali būti mirtini žmonėms.
Geliantis medis
Kad išvengtumėte kelis mėnesius trunkančio stipraus skausmo, niekada nelieskite gelenčiio medžio. Nors šis augalas vadinamas medžiu, jis yra krūmas, o jo mokslinis pavadinimas Dendrocnide moroides.
geliantis medis
Šis nuodingas augalas, kilęs iš Australijos, atrodo gana nekaltai, iš tiesų jį lengva supainioti su paprastąja dilgėle.
Tačiau ne veltui kai kurie mokslininkai jį vadina augalu, sukeliančiu didžiausią skausmą žmonėms. Jis padengtas mažyčiais plaukeliais, kurie gali pradurti odą, be to, juose yra neurotoksino, kuris nesuyra nei laikui bėgant, nei nuo šalčio ar karščio.
Dėl to toksino sukeliamas stiprus skausmas gali trukti mėnesius. Neurotoksinas taip pat gali sukelti sunkią alerginę reakciją, vadinamą anafilaksiniu šoku.
Nuodingoji nuokana
Kitas Šiaurės Amerikoje ir Eurazijoje aptinkamas nuodingas augalas vadinamas (Cicuta). Yra keturios šio augalo rūšys, turinčios žmonėms pavojingų neurotoksinų. Pavyzdžiui, Cicuta maculata arba dėmėtoji veh rūšis mokslininkų dažnai vadinama mirtiniausiu Šiaurės Amerikos augalu.
Visos šių augalų dalys yra labai nuodingos, nes jose yra keletas toksinų, įskaitant cicutoksiną. Šis neurotoksinas gali būti greitai absorbuojamas per odą bei žarnyną ir toliau gali paveikti receptorius smegenyse, sukeldamas vėmimą, traukulius ir konvulsijas. Jei apsinuodijimas šiuo augalu negydomas, žmogus gali labai greitai mirti.
Šaltinis: focus.ua
Rašyti komentarą