Pabarstykite šių miltelių po cukinijų šaknimis ir galėsite išdalyti derlių kaimynams: veiksminga trąša

(3)

Ši nebrangi ekologiška priemonė tinka ne tik cukinijoms, bet ir kitoms lysvėje augančioms daržovėms. Derlius bus toks gausus, kad juos išdalysite.

Kalcis ir boras yra du mikroelementai, dalyvaujantys formuojantis augalų ląstelių sienelėms. Jie sunaudojami naujiems lapams ir ūgliams formuoti. Jie nejuda audiniais, bet įeina į ląstelės struktūrą.

Cukinijos, taip pat saldžiosios paprikos, kopūstai, agurkai, pomidorai labai mėgsta vienus pigius miltelius iš vaistinės. Ir, jei daržininkai pradeda jais maitinti lysves, dėka labai gausaus derliaus. Tokios trąšos ne tik prisotina dirvą ir patį augalą, bet ir atbaido kenkėjus bei paplitusias ligas, ypač sraiges, amarus, drugelius blondinus ir kt.

Kalbame apie boro rūgšties miltelius, kurių už centus galima įsigyti vaistinėje. Jis gali išlikti iki 5 metų. 10 litrų vandens reikia 10 g miltelių.

Pirmiausia borą reikia supilti į indą ir užpilti labai karštu verdančiu vandeniu, nes šaltame vandenyje jis prastai skiedžiamas. Po to jau galima praskiesti šaltu vandeniu ir iš karto eiti laistyti. Vienam krūmui užtenka 1 litro. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad cukinijas ir kopūstus galima laistyti tik po šaknimis.

Sodininkų nuomonės dėl boro rūgšties išsiskiria. Vieni ją laiko tikrais nuodais, todėl jos vengia, o kiti laiko ją panacėja nuo bet kokių ligų ir laisto viską darže.

Tiesa yra kažkur per vidurį. Žinoma, augalams reikia boro, bet tik pumpurų ir vaisių formavimosi laikotarpiu, nes dėl šios medžiagos trūkumo nukrinta žiedai, o vėliau ir kiaušinėliai. Dėl boro trūkumo sumažėja cukinijų derlius.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder