Patyrusių sodininkų gudrybės: ką galima ir ko negalima sodinti šalia bulvių

Metas sužinoti, ką galima sodinti šalia bulvių, kad gautumėte gerą derlių.

Ateina aktyvaus darbo darže metas, ir šeimininkės bei šeimininkai pradeda domėtis, ar galima šalia bulvių sodinti melioną, arbūzą, cukiniją, morkas ir kitus įvairius vaisius bei daržoves, taip pat gėles.

Geriausią kaimynystę lemia keletas veiksnių, visų pirma, augalai netrukdo vieni kitiems augti, t. y. nevartoja tų pačių maisto medžiagų, neserga tomis pačiomis ligomis ir kenkėjais.

Ką sodinti šalia žydinčių bulvių

Manoma, kad tarp žydinčių augalų yra puikūs bulvių kaimynai. Kalbame apie tokias gėles kaip nasturtos ir serenčiai.

Jei mėgstate vietą išnaudoti su didesne nauda, geriau sužinokite, su kokiomis daržovėmis ir su kokiais žalumynais „draugauja" populiarioji daržovė.

Ką galima sodinti šalia bulvių iš ankštinių augalų ir žalumynų

Žirniai ir pupelės yra puikūs kaimynai. Be to, šalia bulvių galima sodinti svogūnus arba salotas. Taip pat geras kaimynas bus grūdinis augalas - kukurūzai.

Štai kitos daržovės, kurias galima sodinti šalia bulvių:

  • kopūstai (įskaitant brokolius);
  • ridikėliai;
  • česnakai.

Atkreipkite dėmesį, kad populiarioji daržovė „nemėgsta" kaimynystės su moliūgais - visų pirma kalbame apie melionus, arbūzus, moliūgus ir cukinijas. Todėl net neverta svarstyti, ar galima cukinijas sodinti šalia bulvių ir sulaukti gero derliaus.

Verta paminėti, kad arbūzams ir melionams augti reikia sausos ir šiltos dirvos, kurioje nebūtų per daug drėgmės. Kita vertus, bulvės mėgsta derlingą, gana drėgną dirvožemį. Moliūgų taip pat nereikia sodinti šalia bulvių, nes nuo jų jos gali „pasigauti", pavyzdžiui, fitoftorozę.

Kokių daržovių negalima sodinti šalia bulvių

Pomidorai, paprikos, baklažanai, nepageidaujami kaimynai. Viena iš svarių priežasčių yra ta, kad, pavyzdžiui, kolorado vabalas gali labai greitai sunaikinti šalia bulvių pasodintus baklažanus.

Ar bulves galima sodinti šalia pomidorų

Atsisakykite tokios kaimynystės jau vien dėl to, kad nuo bulvių prie pomidorų gali labai greitai išplisti fitoftorozė. Po to augalai gali užkrėsti vienas kitą šia liga, ir su ja bus sunku susidoroti.

Ar galima sodinti morkas šalia bulvių

Šią daržovę ir morkas sieja neutralūs santykiai. Pagrindinė taisyklė - nesodinti morkų tarp bulvių eilių. Jei morkų lysves pasodinsite kur nors atokiau, problemų dėl derliaus neturėtų kilti.

Pabrėžiame, kad nepageidautina šalia bulvių sodinti agurkų ir saulėgrąžų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder