Piktžolės išnyks ir nebesugrįš: ekspertas sako, ką reikia daryti birželį

Birželis - pats sodo darbų įkarštis. Piktžolėmis apaugusiam sodui reikia ypatingos priežiūros. Kenksmingi augalai trukdo jūsų pasėliams vystytis ir net gali juos pražudyti.

Sodininkystės ir daržininkystės ekspertas Džeimis Šiplis (Jamie Shipley) pasakoja, ką daryti, kad atsikratytumėte piktžolių ir jos niekada nebegrįžtų.

„Vasarą piktžolės greitai sudygsta, todėl svarbu prižiūrėti piktžoles, kad vėliau sezono metu ir kitais metais jos neužsiaugintų sėklų. Atsparias, daugiametes piktžoles reikėtų reguliariai išrauti arba mulčiuoti dirvą", - aiškino jis.

Pasak jo, mulčiavimas neleis joms fotosintetinti ir padės išstumti piktžoles, be to, taip pat padės taupyti vandenį lysvėse.

Jis paaiškino, kad paprastai nerekomenduoja naudoti cheminių piktžolių naikinimo priemonių, nes jos daro neigiamą poveikį dirvožemio biologinei įvairovei.

Cheminės priemonės tiks tiems kenkėjams, kurie yra giliai įsišakniję, nes juos bus sunku pašalinti rankomis.

Užuot naudoję chemines piktžolių naikinimo priemones, galite naudoti citriną, actą arba akmens druską, kad išdžiovintumėte piktžoles ir sunaikintumėte jas dehidratuodami. „Šie natūralūs herbicidai yra ‚netiksliniai‘, t. y. jie gali pakenkti visiems augalams, ne tik piktžolėms, ir ilgam sustabdys bet kokius augalus toje vietoje, todėl saugokite juos nuo kitų augalų“, - patarė Jamie Shipley.

Jis mano, kad druska yra natūrali alternatyva toksiškiems piktžolių naikintojams. Ji padidina jonų kiekį dirvožemyje ir osmosinį slėgį, o tai reiškia, kad piktžolės negalės pasisavinti vandens ir išdžius. Panašiai veikia ir actas, nes jo rūgštingumas suardo ląstelių sieneles ir pašalina iš piktžolių drėgmę.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder