Sportininkų gatvėje siūloma iškirsti 40 medžių

(7)

Ruošiamasi kapitaliniam Sportininkų gatvės remontui, kuris kainuos apie pusę milijono eurų. Rangos darbai turėtų prasidėti jau kitąmet. Norėdami įrengti kiemuose iš gatvės pusės daugiau automobilių stovėjimo aikštelių, projektuotojai siūlo iškirsti apie 40 medžių.

Šiomis dienomis Sportininkų gatvės kapitalinio remonto projektą aptarė Klaipėdos miesto savivaldybės, projektuotojų, asociacijos Vitės bendruomenės atstovai. Gyventojai turi apsispręsti, ar renkasi medžius, ar automobilių parkavimo vietas.

Šauks bendruomenės susirinkimą

"Jeigu medžius iškirstų, tada prie namų iš gatvės pusės atsirastų vietos parkuoti automobilius. Bendruomenė siūlo nekirsti visų medžių, tik tuos, kurie yra ligoti, ir tik ten, kur gyventojai tikrai neturi kieme parkavimo vietų. Kai kurie kiemai yra renovuoti ir turi geras aikšteles automobiliams, ten tuos medžius iš gatvės pusės galima palikti.

Sušauksime tų namų gyventojų, projektuotojų ir Savivaldybės atstovų susirinkimą. Norėdami sužinoti, kas pritaria tam, kad prie jų namų medžiai būtų šalinami, organizuosime balsavimą, rinksime parašus", - sakė Vitės bendruomenės valdybos narys Ruslanas Schneiderat.

Kitas dalykas, į kurį atkreipė dėmesį bendruomenės atstovai, daug dėmesio skiriama dviratininkams. Bus daromi 2,5 metro pločio dviračių takai, o pėstiesiems paliekami tik 70 centimetrų takeliai. „Mes, gyvenantys šiame rajone, siūlome šiek tiek pasiaurinti dviračių takus. Pėstiesiems galima palikti metro pločio takus“, - kalbėjo bendruomenės atstovas.

Kirs kuo mažiau

Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė teigė, kad Sportininkų gatvė bus remontuojama nuo sankryžos su Smilties Pylimo g. beveik iki stadiono, remontas apims abu šaligatvius, visoje gatvėje bus keičiamas apšvietimas.

Pasak jos, dalis gatvės susiaurės, nes atsiranda dviračių takas, kuris bus tiesiamas pagal specialią dviračių tako schemą. Pagal pirminius projektinius pasiūlymus vienoje pusėje liktų tik šaligatviai, o kitoje būtų dviračių takas ir 70 centimetrų pločio šaligatvis.

„Medžiai bus kertami todėl, kad palei gatvę įrengsime papildomas parkavimo vietas. Pagal pradinį projekto variantą būtų kertama apie 40 medžių. Manome, kad tai būtų labai skausminga, mat didžioji dalis jų yra saugotini, vadinasi, geros būklės. Dabar svarstome, kaip sumažinti kertamų medžių skaičių iki minimumo. Ko gero, toje pusėje nuo Pušyno skersgatvio stadiono link mes galėtume išsaugotumėme visus medžius. Nusprendėme, projektą pristatyti Vitės bendruomenei“, - sakė I. Kubilienė.

Pasak jos, Sportininkų g. 12 Savivaldybė jau yra įrengusi parkavimo vietas, tai galbūt to namo gyventojams tų kelių parkavimo vietų palei gatvę nereikia, tada medžiai būtų išsaugoti. O prie namo Sportininkų g. 8 parkavimo vietų nėra nei vidiniame kieme, nei palei gatvę. „Ten yra vaikų laisvalaikio centras, automobiliai statomi ant šaligatvio. Jeigu neliktų parkavimo vietų, būtų užprogramuotas konfliktas“, - aiškino Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

Ji patikino, kad su Vitės bendruomene bus bendradarbiaujama. Kol kas dar išnaudota tik pusė projektavimui skirto laiko. Šie darbai turėtų būti baigti šiemet rudens pradžioje. Sutartį su rangovu statybos darbams atlikti norima pasirašyti dar šiais metais. Pinigai - apie pusė milijonų eurų - šiam projektui planuojami kitais metais.

Spręs komisija

Savivaldybės administracijos Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė informavo, kad su tomografu atliktas dalies medžių Sportininkų g. tyrimas. „Mes rekomendavome projektuotojams kuo greičiau atlikti želdinių ekspertizę ir kreiptis į Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisiją, kad ji pateiktų išvadą. Tada galbūt sprendiniai bus visai kitokie“, - sakė ji.

Aplinkosaugos skyriaus vedėją pasiekė žinia, kad kai kurie Sportininkų g. gyventojai prašo kirsti medžius, nes jie nebeapsikenčia tamsos kambariuose.

„Dėl medžių spręs ne mūsų skyrius, o visa želdinių komisija. Dabartinis projektuotojų sprendimas ne galutinis. Jie leidžia apsispręsti bendruomenei, ko ji labiau norėtų, parkavimo vietų ar medžių“, - teigė R. Jievaitienė.

Palei gatvę sodinti naujus medžius vietoje iškirstų būtų sunku, nes ištisai eina miesto tinklai. „Projektuotojai siūlo kompensuoti už nukirstus medžius želdinių pasodinant kiemuose, bet juose irgi kartais nerandi vietos medžiui. Apsaugos zona nuo tinklų yra apie 2 metrai į abi puses. Pagal aplinkos ministro įsakymą kompensacija galima tik pinigais.

Jeigu leisime kirsti, paskaičiuosime, ir pinigai sugrįš į mūsų biudžeto specialiąją programą. Jokie sprendimai dar nėra priimti, dar tik diskusijų pradžia, gal ir bus galima kitaip kompensuoti“, - sakė Aplinkosaugos skyriaus vedėja.

Ji patikino, kad kiemuose medžiai tikrai nebus kertami, nes įgyvendinamas tik gatvės kapitalinio remonto projektas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder