STEAM veiklos Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje

Spalio 17-28 dienomis Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos STEAM klasės aktyviai įsitraukė į veiklas, apjungiančias matematikos, menų, technologijų ir inžinerijos mokslus.

Buvo iškelta aktuali problema: pertraukų metu mokiniai neturi kuo užsiimti, nėra įdomių veiklų, tad buvo nutarta, kad padedami mokytojų, ne mokyklos erdvėse, mokiniai kurs laisvalaikio žaidimus.

Kūrybiški mokytojai suplanavo savo pamokas vesti įvairiose Klaipėdos vietose, kokį laisvalaikio žaidimą gali pagaminti, o mokiniai noriai įsitraukė į įvairiausias edukacijas ir užsiėmimus.

Per dvi STEAM veiklų savaites progimnazijos mokiniai aplankė Klaipėdos botanikos sodą, E. Galvanausko profesinio mokymo centrą, Ievos Simonaitytės viešąją biblioteką, Pilies muziejų, KVLC klubą, Laikrodžių muziejų, taip pat buvo nuvykta ir į Kretingos amatų muziejų.

Įvairių edukacijų metu buvo susipažinta su senovės lietuvių liaudies žaidimais, senaisiais amatais, viduramžių žaidimais.

Sukaupę naujų žinių, pasisėmę idėjų, mokiniai sukūrė įvairiausių žaidimų: stalo futbolą, domino, lenktynių trasas, skraidykles, šaškes, įvairiausius stalo žaidimus su figūrėlėmis ir kauliukais, dėliones.

Sukurti žaidimai turėjo atitikti tam tikrus kriterijus: būti prieinamas visiems, naudojamas daug kartų ir įdomus. Tad penktadienį, spalio 28 d. buvo sudarytos net dvi komisijos darbams vertinti.

Komisijos nariais buvo Martyno Mažvydo progimnazijos administracijos atstovai, mokinių mamos ir Baltijos gimnazijos atstovai. Komisija klausėsi mokinių pristatymų ir sprendė, ar pasiektas rezultatas atitinka STEAM kriterijus. Rezultatai pranoko lūkesčius.

Žaidimai buvo patrauklūs, matėsi, kiek daug buvo įdėta darbo. Mokiniai papasakojo, kokių dalykų žinios jiems pravertė kuriant žaidimus, ką jie pritaikė praktiškai ir ko išmoko.

STEAM veiklos pakėlė mokinių motyvaciją mokytis, nes įvairių mokomųjų dalykų integracija ir praktinis žinių pritaikymas parodė, kiek daug turi mokėti ir žinoti, norėdamas kažką įdomaus ir prasmingo sukurti ir kad visa, ko yra mokomasi, yra reikalinga.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder