Stipendiją panaudotų jaunimo dirbtuvėms

Klaipėdos universiteto doktorantas Evgenii Iamshchikov Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos finalininkų balsavime ketvirtadienio popietę buvo surinkęs daugiausia balsų. Kalbėdamas apie savo mokslinę, darbinę ir socialinę veiklą, jaunasis mokslininkas vardija tiek projektų, kad sunku įsivaizduoti, kaip viskam pakanka laiko.

E. Iamshchikovui dar liko 1,5 metų transporto inžinerijos doktorantūros studijų Klaipėdos universitete. Kartu jis veda paskaitas, vadovauja robotikos klubui ir moksleivių dirbtuvėms, kuria pneumobilius, nors pagrindinis jo darbas yra laivų projektavimas. Jauno klaipėdiečio veikla tikrai atspindi Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos esmę - orientuota į ateitį.

Kaip galėtumėte save pristatyti?

Esu laivų inžinierius-projektuotojas. Klaipėdos universitete baigiau bakalauro ir magistro studijas. Dabar esu doktorantas. Mano mokslinių tyrimų kryptis - katamaranų konstrukcijos optimizavimas.

Remdamiesi hidrodinaminiais tyrimais kuriame universalią metodologiją, kurią savo darbe galėtų pritaikyti katamaranų projektuotojai. Tai leistų išvengti klaidų, kurias jau pastačius katamaraną yra sunku ištaisyti.

Kaip pasirinkau tokia kryptį? Atmetimo būdu. Atmečiau visa tai, kuo nenorėčiau būti. Pasirinkau fiziką, matematiką. Studijavau gamybos inžineriją. Laivų projektavimo sfera mano gyvenime atsirado prieš 5 metus, kai gavau darbo pasiūlymą įmonėje „Ankoris“.

Projektuoju laivus nuo mažų baržų ir jachtų iki didžiųjų žuvies apdirbimo bazių, kurių ilgis 125 metrai.

Daugiausia mūsų suprojektuoti laivai statomi Norvegijos laivų statyklose.

Dėstote studentams. Ar esate jiems griežtas?

Nesu griežtas. Svarbiausia, kad studentai laiku padarytų darbą. Tada sulaukia teisingo įvertinimo. Jaunimas nelabai renkasi technines specialybes, inžineriją. Mokytis tikrai nėra lengva. Neturiu sprendimo ar atsakymo, kaip reikėtų sudominti, pritraukti. Kiekvienas pasirenka savo kelią. Viena mergina pradėjo mokytis, nes užsiima kartingais. Tai jos motyvacija. Pastebiu, kad studentams trūksta iniciatyvos, juos reikia nukreipti.

Ar, be darbo ir mokslų, kam nors dar lieka laiko?

Prieš šešerius metus pradėjau savo projektą „Jaunimo dirbtuvės“. Moksleiviai savaitgalio užsiėmimuose projektuoja robotus. Išmoksta konstruoti, montuoti elektroniką, naudotis 3D spausdintuvo galimybėmis.

Skirtingai nei daugiausiai paplitę robotikos užsiėmimai, mes nenaudojame brangių „Lego“ konstruktorių. Kuriame pigesniais konstruktoriais, panašiais į tuos, kokius vyresnė karta prisimena iš savo vaikystės. Šiandien studijoje yra 70 vaikų.

Klaipėdos universitete taip pat vadovauju robotikos klubui. Studentams padedu kurti robotų kovoms skirtas mašinas. Šiuo metu klube turime 8 narius. Dalyvaujame varžybose. Lapkričio mėnesį „Studlende“ pakviesime visus miestiečius į robotų dirbtuves. Lankytojai patys galės sukurti robotus.

Esu ir Klaipėdos universiteto pneumobilių komandos „Lithuanian spirit“ kapitonas. Kasmet, vadovaujant Klaipėdos universiteto dėstytojui dr. Pranui Mažeikai, tobuliname automobilį. Kartu tai yra ir mokslinis projektas. Dalyvaujame varžybose. Pernai Vengrijoje pelnėme prizines vietas.

Jei nugalėtumėte, kam panaudotumėte stipendijos piniginį prizą?

Jei taip įvyktų, pirmiausia dalį skirčiau „Jaunimo dirbtuvėms“. Reikėtų įsigyti naują 3D spausdintuvą, lituoklį. Studijos veiklą vystau iš nuosavų lėšų. Kita dalis būtų skirta moksliniam darbui. Reikalingas katamarano modelis. Juo atlikti tyrimai laboratorijoje būtų sulyginami su kompiuterinio modeliavimo tyrimų rezultatais.

Stebiu balsavimą, sulaukiu tikrai didelio palaikymo. Esu labai visiems dėkingas. Kova tikrai atkakli ir garbinga.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder