Su „Rožių planeta“ atsisveikino iki kitų metų

Jau kelerius metus iš eilės ypatingiems vaikams duris atveria stovykla „Rožių planeta“. Joje autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai mokosi pažinti save ir juos supančią aplinką. O praėjusį penktadienį stovyklautojai jau atsisveikino su „Rožių planeta“. Stovyklos pabaigą pažymėjo ypatingos mišios Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.

Kelerius metus iš eilės organizuojama stovykla „Rožių planeta“ autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams atveria iki tol nepažintą pasaulį.

„Šių vaikų tėvai labai džiaugiasi tokia stovykla, nes čia vaikams yra suteikiamos geriausios sąlygos, stengiamasi jiems duoti kuo daugiau veiklų. Stengiamės, kad kiekviena jų vasara būtų pati įdomiausia. Be galo gera matyti vaikų džiaugsmą“, - pasakojo VšĮ „Elgesio sprendimai“ centro vadovė Rita Karvelienė.

Stovyklos „Rožių planeta“ vadovė Ieva Jurkonytė pasakojo, jog Lietuvoje itin trūksta autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams skirtų stovyklų.

„Ši stovykla atranką pradeda balandžio mėnesį, ir per savaitę visos vietos jau būna užimtos. Norinčiųjų yra labai daug ir gaila, kad mes negalime jų visų priimti. Stovykloje mes šiems vaikams stengiamės duoti daug laisvės, kad kiekvienas jų galėtų įgyvendinti savo troškimus. Šiais metais aš jaučiu, kad jie yra labai laimingi“, - tikino I. Jurkonytė.

Mažieji stovyklautojai ne tik mokėsi bendrauti su kitais žmonėmis, nebijoti ir atsiskleisti, tačiau kiekvieną trečiadienį turėjo galimybę dalyvauti bangų terapijoje - mokėsi plaukti benglentėmis.

„Bangų terapija - tai projektas, kurį plėtojame jau penktus metus. Pradėjome dirbti su specialiosiomis mokyklomis ir kviesti vaikus išsiirti į jūrą su banglentėmis. Pasaulyje yra daug pavyzdžių, kaip puikiai banglenčių sportas panaudojamas terapijai. Su vaikais einame į jūrą ir jie turi galimybę pabūti kitokioje aplinkoje, gauti fizinio krūvio ir vystyti savo emocinius bei socialinius įgūdžius“, - pasakojo akredituotas tarptautinės banglenčių asociacijos atstovas Lietuvoje, MB „Bangų terapija“ įkūrėjas Girmantas Neniškis.

Pasak jo, į bangų terapijos užsiėmimus kiekvieną savaitę buvo galimybė priimti 16 vaikų, o slydimas banga ir nestabilumo pojūtis padeda autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams laisviau judėti, sklandžiau vaikščioti bei stiprinti raumenis.

"Pokytis akivaizdus. Jei jo nebūtume pamatę pirmoje stovykloje, nebūtume plėtoję šio projekto.

UŽSIĖMIMAI. Visą vasarą kiekvieną penktadienį stovyklos „Rožių planeta“ vaikai laiką leido Klaipėdos baseine.

UŽSIĖMIMAI. Visą vasarą kiekvieną penktadienį stovyklos „Rožių planeta“ vaikai laiką leido Klaipėdos baseine.

Efektas yra labai skirtingas, tačiau kiekvienas vaikas gali pasiimti tai, kas jam yra svarbu.

Visada pateikiu vieną pavyzdį: turėjome berniuką, kuris pirmus užsiėmimus neleido nei jo, nei banglentės liesti ir buvo visiškai izoliavęsis, jam prasidėdavo panika net tada, kai vandenyje kas nors bandydavo padėti. Po dvejų metų į užsiėmimus jis jau bėgo įsikibęs trenerio rankos. Jis jau žino, kokią patirtį gaus vandenyje, nori tai patirti ir perlipa per kažkokius savo vidinius barjerus, užmezga ryšį su kitais žmonėmis", - apie bangų terapijos naudą pasakojo G. Neniškis.

Jam pritarė ir R. Karvelienė. Ji pasakojo, jog kai kurie vaikai per užsiėmimus pranoko visus lūkesčius.

„Vanduo vaikus labai ramina tiek baseine, tiek jūroje. Kai kurie vaikai yra sunkaus elgesio, sunkiai valdomi, bet vandenyje jie pradeda labiau save kontroliuoti, labiau jaučia, ką gali daryti, o ko ne, greičiau nurimsta. Smagu matyti ir gerėjančius rezultataus: kai kurie vaikai jau sugeba atsistoti ant banglentės, kai kurie nugalėjo jūros baimę“, - dėstė R. Karvelienė.

Taip pat „Rožių planetos“ stovyklautojai kiekvieną penktadienį turėjo galimybę vandeniu džiaugtis ir Klaipėdos baseine.

„Mums labai smagu, kad galėjome šiems vaikučiams suteikti galimybę praleisti laiką baseine. Į šios stovyklos prašymą atsakyti neigiamai net negalvojome, tik turėjome gerai apgalvoti, kaip viską sudėlioti, kad niekas nesidubliuotų. Skyrėme vaikams atskirą plaukiojimo takelį. Taip pat vaikai galėjo eiti maudytis ir į mažąjį baseinėlį“, - apie užsiėmimus pasakojo Klaipėdos baseino rinkodaros vadybininkė Simona Okockytė.

Klaipėdos baseine, be vandens pramogų, „Rožių planetos“ stovyklautojai šiais metais turėjo galimybę lavinti ir socialinius įgūdžius.

TERAPIJA. Stovykloje bangų terapijos metu autizmo spektro sutrikimą turintys vaikai mokėsi plaukti banglentėmis.

TERAPIJA. Stovykloje bangų terapijos metu autizmo spektro sutrikimą turintys vaikai mokėsi plaukti banglentėmis.

„Dalis vaikučių eidavo į mūsų baseine esančią kavinukę. Ten jie mokydavosi apsipirkti, buvo supažindinami su procesu, kuris ten vyksta. O dalis vaikučių eidavo į mūsų ramiąją salę, kurioje buvo mokomi pasisveikinti, atsisveikinti, padėkoti. Vadovė Rita pasakojo, kad kartojant šią rutiną vaikučiai ją geriau įsisavina“, - tikino S. Okockytė.

Stovykloje vaikus itin akylai prižiūrėjo savanoriai, kurie „Rožių planetoje“ savanoriauja jau ne vienerius metus. Pasak R. Karvelienės, savanoriams tenkanti atsakomybė didžiulė, nes vaikus prižiūrėti reikia ir vandenyje, tačiau ten jie būna daug labiau susikoncentravę nei įprastoje erdvėje.

Apie itin svarbų savanorių indėlį pasakojo ir brolis Juozapas Marija, kuris taip pat ėmėsi savanoriauti stovykloje „Rožių planeta“.

"Man labai gera, kad galiu prisidėti prie šios gražios iniciatyvos. Labai smagu ir įdomu leisti laiką su šiais vaikais, jie visiškai nenuspėjami, kartais būna pikti, kartais geranoriški. Žinoma, jiems reikia skirti daug dėmesio ir laiko, bet atėjęs čia turi suvokti, kad šiems vaikams turėsi atiduoti visą save.

Džiaugiuosi savanorių komanda, nes visi čia esantys mėgaujasi savanoryste ir nepriima to kaip sunkaus darbo.

Gera matyti, kaip puikiai vaikai leidžia laiką ir kaip jiems patinka pasiplaukiojimai, nardymai baseinuose", - džiaugėsi brolis Juozapas Marija.

Praėjusį penktadienį stovyklautojai jau atsisveikino su „Rožių planeta“, stovyklos pabaigą pažymėjo ypatingos mišios Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, kurios buvo pritaikytos autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams. Tam tikros kortelės su paveikslėliais vaikams sufleravo, kuri mišių dalis jų laukia.

Stovyklos organizatoriai ypač dėkoja broliams pranciškonams, kad šie jau penktus metus yra kartu, taip pat broliui Benediktui, kad visus subūrė ir palaiko, broliui Juozapui - kad būna lygus tarp visų savanorių prižiūrėdamas jam priskirtą vaiką. Ir žinoma, savanoriams, kurie atidavė visą vasarą vaikams.

Taip pat organizatoriai ir socialinis partneris „Vakarų ekspresas“ dėkoja visiems rėmėjams ir geros valios žmonėms, be kurių indėlio stovyklos nebūtų: pagrindinei globėjai ir rėmėjai Ingai Gusiatinai, socialinio klubo „Raketa“ vadovei Aistei Stasiulienei už ilgalaikę paramą, rėmėjams Ugnei ir Andriui Radzevičiams, Zitai ir Jonui Gudauskams, „Namams be gliuteno“ už pačius sveikiausius skanėstus Klaipėdos mieste, Klaipėdos baseinui už smagų buvimą vandenyje, MB „Bangų terapija“ įkūrėjams.

Taip pat padėkos skrieja ir Rotary klubams „Karalienė Luizė“, „Aditė“, Klaipėdos senamiesčio, „Concordia“, „Maris“ bei Šilutės, Plungės, Palangos, Tauragės klubams.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder