Sukčiavimas keliaujant: pinigus galite prarasti atostogoms net neprasidėjus

Keliaudami turime išlikti budrūs, saugoti nuo vagysčių savo asmens dokumentus, banko korteles ir pinigus. 

Tačiau atsargiai elgtis verta ir kelionę dar tik planuojant. Kaip galime būti apgauti nespėję išvykti iš namų ir kaip to išvengti, pasakoja „Luminor“ sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.

Netikri lėktuvo bilietų pasiūlymai

Pirmiausia, planuodami kelionę galite būti apgauti netikrų oro linijų ir itin patrauklių jų pasiūlymų.

„Lėktuvų skrydžių bilietai kartais sudaro bent pusę kelionės išlaidų, todėl norėdamas sutaupyti dažnas internete ieško pigesnių pasiūlymų.

Tuo naudodamiesi sukčiai sukuria ypač tikroviškas pigių skrydžių svetaines, jas reklamuoja paieškos sistemose, socialiniuose tinkluose, elektroniniu paštu ir siūlo didžiules nuolaidas.

Taip suviliojami ir apgaunami taupūs keliautojai“, – pasakoja ekspertas.

Pasal L. Sadecko, verta prisiminti lietuvių liaudies patarlę „skūpus moka du kartus“, nes siekdami išleisti kuo mažiau, galite sumokėti ir dvigubai.

Netikros skrydžių svetainės itin pavojingos, kadangi pirkdami lėktuvų bilietus žmonės įpratę pateikti pačius asmeniškiausius duomenis – jie gali būti nutekinti, todėl būkite itin apdairūs.

„Įsigiję lėktuvo bilietus netikrose svetainėse sulauksite prašymų koreguoti užsakymą, keisti duomenis, pavyzdžiui, sumokėti papildomai, pakeisti vardą – kitaip jūsų skrydis neva bus atšauktas.

Tačiau skrydis ir taip niekada neegzistavo, o jo platintojas vos gavęs pinigus kaip mat dings“, – sako ekspertas.

Apgaulingi gyvenamosios vietos skelbimai

Dar viena keliautojų apgavystės forma – netikri gyvenamųjų vietų skelbimai.

„Pasitaiko, kai nakvynės paieškos platformose siūlomas patrauklus kambarys už itin prieinamą kainą, tačiau pardavėjas paprašo už rezervaciją sumokėti tiesiogiai arba internetu pateikti kredito kortelės duomenis.

Niekada to nedarykite – svarbią asmeninę informaciją įprasta pateikti tik atvykus, o rezervaciją apmokėti paslaugos svetainėje, ne savininkui į rankas“, – sako ekspertas.

Be to, galite susidurti ir su skelbimais, kuriose siūlomos vietos išvis neegzistuoja arba yra jau rezervuotos. Anot eksperto, sumokėję už tokią nakvynę greitai sulauksite laiško, kad jūsų rezervacija atšaukta arba kaina pakilusi, o paslaugos tiekėjas vėliau taip pat dings.

„Teko girdėti apie atvejį, kai atlikus išankstinį pavedimą, netikras apgyvendintojas informavo, kad vieta pabrango, ėmė reikalauti didesnės sumos. Pirkėjui šią sumą pervedus, nakvynės vieta iš apgyvendinimo platformos apskritai dingo, o sukčiaus surasti ir atgauti pinigus jau buvo nebeįmanoma“, – pasakoja L. Sadeckas.

Kaip neprarasti savo pinigų

Tam, kad apsisaugotumėte nuo neplanuotų nuostolių, ruošdamiesi atostogoms kelionės bilietus bei gyvenamosios vietos rezervacijas įsigykite jums žinomų ir patikimų bendrovių svetainėse, pataria L. Sadeckas.

„Venkite per gerai skambančių pasiūlymų, spaudimo pirkti ir negirdėtų trečiųjų šalių pardavėjų – nors siūlomos kainos ir gali būti žemesnės, įsigydami paslaugą iš oficialaus tiekėjo jausitės saugiau.

Rezervacijas apmokėkite tik saugiais pardavimo platformose esančiais būdais bei būkite itin atsargūs, jei pardavėjas siūlo susisiekti ir pavedimą atlikti asmeniškai“, – sako ekspertas.

Taip pat, pasidomėkite kitų vartotojų atsiliepimais apie apgyvendinimo vietas, o skrydžių bilietus tikrinkite oficialiose oro linijų svetainėse arba patikimose, gerai žinomose kelionių agentūrose, pataria ekspertas.

Visada galite išsiaiškinti, ar paslaugos tiekėjas patikimas, paieškodami apie jį esančios informacijos internete. Jei kyla klausimų ar abejojate po užsakymo gautais elektroniniais pranešimais, tiesiogiai susisiekite su pardavėju internete nurodytais kontaktais.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder