KOROZIJA. Miesto apšvietimo tinklą prižiūrintys specialistai šuniukų savininkus ragina aplenkti šviestuvų stovus. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Šuniukai niokoja miesto elektros ūkį

(4)

Neatsakingas uostamiesčio augintinių savininkų elgesys kasmet miestui padaro tūkstantinės žalos. Nuo šuniukų šlapimo rūdija apšvietimo atramos. Populiariausiose vietose, kur lankosi miestiečiai su augintiniais, net svarstoma įrengti atramas iš kompozitinių medžiagų, nors jos ir 2 kartus brangesnės.

Dekoratyvinių augalų augintojai ir sodininkai seniai žino, kokios žalos gali padaryti augintiniai savo gamtiniams reikalams pasirinkę medelį ar krūmą.

Tačiau daugelis naminių gyvūnų savininkų nesusimąsto, kad nekaltas šuniuko kojos pakėlimas prie gatvės apšvietimo stulpo ženkliai sutrumpina jo eksploatacijos laiką.

Mieste dažnai tenka pastebėti, kad nuo tos pačios problemos nukenčia ir įvairių reklaminių stendų metalinės konstrukcijos, tvoros.

Įmonės Klaipėdos autobusų parko Gatvių infrastruktūros departamento direktorius Dainius Petrauskas sako, kad problema yra labai aktuali uostamiesčio teritorijose aplink gausiai lankomus parkus, kuriuos pamėgę miestiečiai su savo augintiniais.

„Vien take, vedančiame į mišką per Dragūnų gyvenamųjų namų kvartalą, pastaraisiais metais pakeitėme maždaug 5 apšvietimo atramas“, - sako D. Petrauskas.

Anot jo, vienos tokios atramos pakeitimas kainuoja iki 500 eurų. Atramos yra cinkuotos ir turėtų tarnauti neribotą laiką. Tačiau nuolatinis poveikis rūgštimi jas sugadina vos per keletą metų.

Pasak D. Petrausko, problema aktuali visame pasaulyje. Buvo bandymų apsaugoti atramų apatinę dalį, apie metrą nuo žemės, padengiant polimerine medžiaga. Tačiau tai nepasitvirtino, nes korozija taip pat paveikdavo metalą.

„Paskutiniais metais ženkliai pabrangus metalui, sąlyginiai nebėra tokie brangūs apšvietimo stovai iš kompozicinių medžiagų“, - sako D. Petrauskas.

Skaičiuojama, kad tokios korozijai atsparios atramos įrengimas kainuotų iki 2 kartų brangiau, tačiau žvelgiant į ateitį tai būtų pateisinama.

Visgi pats efektyviausias ir pigiausias sprendimo būdas būtų augintinių šeimininkų supratingumas saugoti miesto turtą ir aplinką.

Nesusipratusius paprastai padeda auklėti įspėjimai ir baudos. Todėl problemai gilėjant, būtų galima pasvarstyti ir apie Miesto švaros taisyklių pakeitimą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder