Arūnas Dulkys

Arūnas Dulkys karantino neatmeta, bet pirmiausia pateikia kitą planą

Kylant omikron bangai ir vis daugiau žmonių „iškrentant iš rikiuotės“ dėl būtinybės izoliuotis sprendžiama keisti šią tvarką ir trumpinti izoliacijos laiką, pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Visgi jis įspėjo, kad, nepaisant stabilios situacijos ligoninėse, sprendimai dėl pandemijos priemonių gali keistis kiekvieną dieną.

Ministras nurodė, kad ketinama svarstyti pokyčius dėl izoliacijos tvarkos ne tik medikams, bet ir visai visuomenei.

„Omikronas nesirenka, ar tu esi pasiskiepijęs, ar nesiskiepijęs, jis paliečia visus. Šiandien reanimacijose stabilu, pacientų skaičius stabilus. Todėl šiandien sprendžiame problemą, kaip užtikrinti specialistų ir kitų žmonų darbą, kad saviizoliacijos taisyklės nedestabilizuotų situacijos, nes matome, kad omikron atmaina elgiasi kitaip delta, dėl to turime koreguoti savo veiksmus“, – komentavo jis žurnalistams prieš Vyriausybės pasitarimą.

Anot jo, jei šiandien turimas 10 dienų izoliacijos laikotarpis, tai būtų galima galvoti apie trumpesnį laikotarpį – 7 dienas.

„Nes esame tame etape, kai turime rūpintis specialistais ne tik sveikatos apsaugos sistemoje, bet ir kitose valstybei svarbiose kritinėse funkcijose“, – sakė A. Dulkys.

Dėl omikron hospitalizuotų nėra

A. Dulkys konstatavo, kad dabartinė situacija kelia nerimą, bet reikia žiūrėti tendencijas.

„Visi omikron atvejai, kiek jų yra Lietuvoje nustatyta, kol kas nesibaigia hospitalizacija ir kažkokiu sunkesniu atveju, tai čia kažkokių argumentų nėra. Tai mūsų kaip tik tikslas yra svarstyti ir galvoti tas priemones, kurios padėtų išvengti karantino, padėtų moksleiviams išlikti mokyme. Ir vienas tokių dalykų, kurį šiandien diskutuojame, kai kuriuos tarpinius sprendimus esame priėmę, reikia peržiūrėti saviizoliacijos tvarkas ir taisykles. 

Nes jei šiandien mums yra pavykę susitvarkyti su ligoninėmis, pacientais. Bet tai nieko nereiškia, kelių savaičių bėgyje gali labai stipriai pasikeisti, priklausomai nuo to, kaip keisis atmaina. Bet dabar mes turime užtikrinti, kad sistemoje netrūktų ne tik lovų, įrangos, bet ir specialistų“, – komentavo ministras.

Anot jo, jei iš pradžių buvo daug nerimo, kas bus reanimacijose, kaip bus su hospitalizacija, dabar matome, kad pasiskiepijusiųjų dėka matomas pozityvus poveikis. 

„Net ir negavę sustiprinančios dozės jie išvengia hospitalizacijų, sunkių būklių. O po trijų skiepų yra dar geresnis efektas, bet ir jis nėra be pabaigos. Tai negalime užbėgti už akių, turime pažiūrėti, kaip seksis toliau tvarkytis“, – dėstė A. Dulkys. 

Karantino išvengsime?

Paklaustas, ar galima artimiausiu metu laukti kažkokių sugriežtinimų, A. Dulkys tą atmetė, bet kartu teigė, kad dar negalime būti ramūs.

„Kiekviena diena, kiekvienos dienos situacija gali sudaryti sąlygas tam tikriems pasiūlymams“, – sakė jis.

Paklaustas, ar gali būti taip, kad karantino apskritai neprireiks, A. Dulkys nieko neatmetė.

„Viskas yra mūsų pačių rankose. Prisiminkime, ką mes kalbėjome apie reanimacijas ir ligonines, susitvarkėme? Susitvarkėme. Dabar yra kita problema, sprendžiam ją. Susitvarkysime, tada nebus ir jokių karantinų. Bet kaip elgsis omikronas, žiūrėsime, gal jei taip stipriai palies funkcijas, gali būti visko“, – neatmetė jis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder