Arūnas Dulkys: medikai kovoja dėl sunkia COVID-19 forma susirgusio 14-mečio gyvybės (19)

Vilniaus medikai kovoja dėl sunkia COVID-19 forma susirgusio paauglio gyvybės, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, ragindamas nepasiskiepijusius susimąstyti.

„Šiuo metu Vilniuje, reanimacijoje, guli vaikas, dėl jo gyvybės medikai kovoja jau septinta para. Situacija yra labai sudėtinga. Vaikas 14 metų, jis nepasiskiepijęs, jis užsikrėtė nuo savo artimųjų, savo namuose“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė ministras.

„Tiesiog kiekvienas asmeniškai susimąstykime. Čia yra atsakymas visiems: ir verslams, ir darbdaviams. Yra daugybė dar ir verslo organizacijų, kuriose darbuotojai yra mažai pasiskiepiję. Man atrodo, gal įsiklausykime į tas istorijas ir darykime išvadas“, – kalbėjo A. Dulkys.

Pasak jo, ligoninės šiuo metu yra vieta, kur situacija dėl koronaviruso yra labiausiai įtempta.

„Šiuo metu turime virš tūkstančio covid ligonių ir reanimacijose – virš šimto. Manau, kad jeigu pasieksime apie 200 ligonių reanimacijose, nuo to momento prasideda situacija, kai gydytojams gali tekti rinktis, kieno gyvybę gelbėti, o kieno jau nebe“, – įspėjo ministras.

Ketvirtadienio Statistikos departamento duomenimis, nuo COVID-19 ligoninėse gydomų pacientų skaičius šiuo metu siekia 1014, reanimacijoje gydoma 116 pacientų. Lyginant su ankstesne para žmonių ligoninėse padaugėjo dviem dešimtimis.

Vis dėlto A. Dulkys akcentavo, kad šiuo metu situacija ženkliai skiriasi nuo tos, kurią Lietuvoje matėme prieš metus, kai buvo ribojama gerokai daugiau paslaugų, o ligoninėse teko stabdyti ir būtinąją pagalbą.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad veikia visi verslai, teikiamos visos paslaugos, veikia švietimo sistema. Noriu pasakyti, kad jau, matyt, visi užmiršome, kaip praėjusių metų vėlyvą rudenį-žiemą buvo praktiškai sustojusi visa skubioji pagalba, sirgo didžioji didžioji dalis sveikatos apsaugos sistemos žmonių“, – priminė ministras.

Jis dėkojo medikams, kad šie pasiskiepijo, taip užtikrindami sklandų medicinos sistemos veikimą.

„Taip, mes turime faktų, kad jau regionuose yra stabdomos kai kurios paslaugos, tačiau skubioji pagalba, taip kaip buvo sustojusi praeitą vėlyvą rudenį-žiemą, ji tebėra teikiama ir teikiama todėl, kad medikų bendruomenė pasiskiepijo“, – kalbėjo A. Dulkys.

Premjerė Ingrida Šimonytė šią savaitę užsiminė apie galimą naujo karantino režimo paskelbimą. Anot jos, to reikėtų norint įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse.

Vyriausybė prie svarstymų dėl naujo karantino įvedimo turėtų grįžti kitą savaitę.

Kiek galima gąsdinti žmonės to sergančio berniuko situacija. Jūs paklauskite to berniuko, ar jis nori būti eskaluojamas ziniasklaidoje kiekvieną dieną kaip koks baubas
Antanina, 2021-09-24 12:50
Jei ministras nors karta per savaite, na menesi apsilankytu be perspejimo , nors vienoje ligonineje ne darbo metu, tikrai pamatytu kaip gydomi Covid-19 pacientai, nereiktu jokiu nereikalingu neigiamas emocijas issaukianciu komentaru, tad linkiu pasinaudoti patarimu
Skaitytoja , 2021-09-24 07:20
Praradus pasitikėjimą ir esant didelei bėdai, jau vargu ar kas bepatikes...
Sąžinė, 2021-09-23 23:52
Sidebar placeholder