nuovargis

Aštuonios netikėtos kasdienio nuovargio priežastys

Kasdienį nuovargio jausmą, kuris gali prasidėti ir iš ryto po nakties miego, mums sukelia spartus gyvenimo ritmas.

Mūsų organizmas kenčia nuolatinį stresą, didelius emocinius ir intelektualinius krūvius. Kad apsaugotų kitus organus, nervų sistema pereina į avarinį, tausojantį darbo režimą. Nuovargio jausmas verčia mus sustoti ir ilsėtis. Tačiau esama kitų nuovargio priežasčių.

1. Reakcija į orą.

Magnetinės audros, stiprus vėjas, atmosferos slėgio pokyčiai, netikėti atšilimai ir atvėsimai išvargina nervų sistemą, sukelia vangumą, apatiją ir silpnumą.

2. Griežta dieta.

Dieta visada reiškia stresą organizmui. Kuo ji griežtesnė, tuo sunkiau būna organams ir sistemoms. Ypač kenksmingos būna monodietos (kai maitinamasi vienos rūšies produktais). Organizmas jaučia stiprų maistinių medžiagų trūkumą, todėl sulėtina medžiagų apykaitos procesus. Kūnas praranda raumenų masės dalį, todėl mes jaučiame silpnumą.

3. Saldumynai – į tuščią skrandį.

Staigus cukraus kiekio padidėjimas verčia kasą aktyviai gaminti insuliną. Pastarasis greitai utilizuoja paprastuosius angliavandenius. Kadangi kūnas daugiau maistingųjų medžiagų negauna, gliukozės kiekis per daug sumažėja. Todėl jau po 20–30 minučių gali pradėti svaigti galva.

Geriau užkandžiauti ne šokoladu, saldainiais ir pyragaičiais, o vaisiais, duoniukais, kuriuose yra ir skaidulų, ilgą laiką palaikančių optimalų cukraus lygį kraujyje.

4. Tamsių spalvų drabužiai.

Daug kas mėgsta rengtis juodai. Ši spalva lieknina, tačiau nesuteikia žvalumo. Mokslininkai nustatė, kad oficialiuose priėmimuose, kur lankytojai atvyksta su smokingais ir juodomis sukniomis, žmonės pavargsta greičiau negu neformaliuose vakarėliuose.

Jaučiatės kaip išsunkta citrina? Apsivilkite raudoną drabužį.

Esate per daug aktyvūs ir susijaudinę? Renkitės mėlynai arba žaliai, tai jus nuramins.

Pavargstate nuo bendravimo su žmonėmis – pasirinkite smėlinę arba šviesiai rudą spalvų gamą, kuri skleidžia šilumą, pasitikėjimą, draugiškumą.

5. Antsvoris.

Tyrimai atskleidė, kad antsvoris, ypač greitai užsiaugintas, sukelia asteniją. Dėl išsišovusio pilvo būna pasislinkęs storų žmonių svorio centras ir sutrikusi laikysena, todėl jie greitai nuvargsta.

6. Įprotis daryti kelis darbus vienu metu.

Mokslininkai nepataria vienu metu daryti kelių darbų: skaityti knygą, sekti futbolo rungtynių eigą, sklaidyti dokumentus, kalbėtis telefonu. Tai labai išvargina nervų sistemą. Sudarykite būsimų darbų sąrašus ir pasirinkite prioritetus.

7. Rūkymas.

Nikotinas susiaurina kraujagysles, pablogina kraujo cirkuliaciją ir sukelia deguonies badą. Pasekmė – nuovargis. Kai kurie medikai apskritai nesiima gydyti nuo astenijos rūkančiųjų, nes mano, kad tai beprasmiškas jų pinigų ir laiko švaistymas.

8. Vairavimas.

Nepatogi poza, akių ir nervų įtampa, monotoniški veiksmai ir nesibaigiantys kamščiai labai išvargina. Vairuotojų nuovargio simptomai: apsiblausęs žvilgsnis, sulėtėjusi reakcija, išsiblaškymas, užmaršumas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder