B. Gatesas pasakė, ką galvoja apie vakcinas

„Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas vakcinas nuo koronaviruso infekcijos laiko didžiausiu mokslo laimėjimu žmonijos istorijoje. Tai jis pareiškė penktadienį paskelbtame interviu laikraščiui „Handelsblatt“.

„Apie tai, ką išgyvenome praėjusiais metais, pirmiausia turiu pasakyti – vakcinos. COVID-19 vakcinos suteikė mums didelę viltį, kad šiais metais įveiksime pandemiją", - taip B. Gatesas atsakė į klausimą, kokios, jo nuomone, yra trys svarbiausios inovacijos žmonijos istorijoje.

„Nepaisant jos [pandemijos], vakcinos sugebėjo įveikti daugelį ligų“, - pridūrė jis.

Antroje vietoje „Microsoft“ įkūrėjas įvardijo mikroprocesoriaus išradimą. „Tikrai jūsų nenustebinsiu pasakydamas, kad esu didžiulis mikroprocesoriaus gerbėjas.

Jis per pastaruosius 50 metų įgalino asmeninį kompiuterį, sukėlė revoliuciją kompiuterių moksle ir pradėjo įspūdingą naujovių bangą“, - sakė jis.

„Dar išskirčiau žaliąją revoliuciją (1940–1970 m. žemės ūkio pokyčiai, dėl kurių gerokai išaugo pasaulio žemės ūkio produkcijos apiemtys – red.)“, - sakė B. Gatesas. Jis pabrėžė amerikiečių agronomo ir selekcininko Normano Borlaugo (1914-2009) tyrimus.

„Prieš tai buvo neįmanoma įsivaizduoti, kaip galima pagaminti pakankamai maisto visiems pasaulio gyventojams. Remiantis įvairiais vertinimais, Borlaugo darbai nuo bado išgelbėjo daugiau nei 1 milijardą žmonių", - teigė B. Gatesas.

Kalbėdamas apie vaistų, skirtų COVID-19, kūrimą, jis neslėpė nuostabos, kad dar niekada mokslininkai per tokį trumpą laiką nebuvo sukūrę veiksmingos vakcinos.

„Atsiradus COVID-19 tapo akivaizdu, kad mokslininkai ir įmonės ateityje gali geriau bendradarbiauti.

Mums reikia sistemos, kuri leistų greičiau išduoti leidimus ir kurioje mes toliau išliktume atidūs saugumo klausimais", - sakė B. Gatesas.

„Microsoft“ įkūrėjas pabrėžė, kad vakcinos, sukurtos pagal iRNR technologiją (pasinaudojant informacine ribonukleino rūgštimi), yra „ne vienintelė platforma, kuri pandemijos metu padarė kokybinį šuolį“.

„O vakcinos, kurių pagrindas yra adenovirusai, yra prieinamos pagal kainą, lengvai tiekiamos ir nesunkiai pritaikomos greitai reaguoti į naujus virusus ir jų variacijas“, - sakė jis. 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder