Bus galima pasiskiepyti ir be išankstinės registracijos

Nuo šiol antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės laiką galima paankstinti savarankiškai, tačiau po pirmos dozės turi praeiti ne mažiau kaip keturios savaitės. Taip pat nuo pirmadienio Klaipėdos vakcinavimo centre galima pasiskiepyti ir be išankstinės registracijos.

Pasak Statistikos departamento pateikiamų duomenų, sekmadienį koronavirusu Klaipėdoje užsikrėtė 7 žmonės, o visoje šalyje iš viso buvo nustatyti 66 nauji COVID-19 ligos atvejai.

Sekmadienį Klaipėdos vakcinavimo centre pasiskiepijo 698 žmonės: pirmąja doze - 65, o antrąja - 633. Pirmadienio duomenimis, iš viso uostamiestyje jau pasiskiepijo 36 407 klaipėdiečiai.

Vakcinacijai - „gyva eilė“

Nuo pirmadienio Klaipėdos vakcinacijos centre skiepytis nuo COVID-19 ligos galima ir be išankstinės registracijos.

Kasdien „gyvai eilei“ bus skiriamas laikas nuo 13 iki 15 val. Gyventojai, nepageidaujantys registruotis iš anksto, šiuo laiku galės atvykti bet kurią dieną, įskaitant savaitgalį, ir pasiskiepyti.

„Girdime gyventojų pastebėjimus, kad ne visiems patogu registruotis iš anksto ir atvykti nustatytą dieną konkrečiu laiku. Tad tiems, kurie nori laisviau planuoti savo dienotvarkę, kasdien siūlysime po dvi valandas. Medikai lauks visų, kuriems registruotis nepatogu. Kviečiame nedelsti, vakcinuotis ir saugiai džiaugtis vasara“, - tikino Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

Atvykus be registracijos, taip pat kaip ir registruojantis iš anksto, bus galima rinktis bet kurią vakciną, tuo metu turimą Vakcinacijos centre.

Tie, kurie skiepui yra užsiregistravę iš anksto, bus priimti nustatytu laiku. Vakcinacijos centras planuoja medikų darbą taip, kad nei atvykusiems be registracijos, nei tuo labiau užsiregistravusiems iš anksto laukti ilgose eilėse nereikėtų.

Galima pasiankstinti antrąją vakcinos dozę

Gyventojai raginami atsakingai įvertinti poreikį ankstinti antrą „Vaxzevria“ vakcinos dozę ir to nedaryti be svarbių priežasčių, nes vėlesnis antros dozės laikas užtikrina didesnį vakcinos efektyvumą.

Klinikinių tyrimų apžvalga rodo, kad daugiau antikūnų ir stipresnis imunitetas susiformuoja, kai antra vakcinos dozė suleidžiama po 9-12 savaičių. Būtent todėl registracijos sistema buvo suprogramuota taip, kad automatiškai paskirtų antrą dozę po maksimalaus gamintojo rekomenduojamo laiko - 12 savaičių.

Galimybių pasą gauti ir naudotis švelnesnėmis karantino sąlygomis galima jau po pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės praėjus keturioms savaitėms. Tad jeigu neketinate keliauti į užsienį, skubėti skiepytis antra doze anksčiau - neverta.

Visgi, esant poreikiui, paankstinti vakcinacijos laiką antra „Vaxzevria“ vakcinos doze galima apsilankius www.koronastop.lt arba skambinant trumpuoju numeriu 1808.

Vakcinų paskirstymas

Šiuo metu visoje Lietuvoje turimų laisvų registracijos talonėlių kiekis priklauso nuo to, kada vakcinos „Vaxzevria“ gamintojas „AstraZeneca“ pristato vakcinas į Lietuvą. Tuomet dalis vakcinų yra atidedama pirmai, dalis - antrai vakcinos dozei. Tokiu būdu siekiama užtikrinti sklandų vakcinacijos procesą šalyje. Dėl to antros „Vaxzevria“ dozės paankstinimui gali būti naudojamos tik likusios laisvos pirmai dozei skirtos vakcinos.

Norint paankstinti vakcinaciją, galima rinktis iš vakcinacijos registracijos sistemoje pateikiamų laisvų laikų artimiausioms 7 dienoms.

Jeigu tinkamos vakcinos arba patogaus laiko sistemoje nėra, galima bandyti registruotis vėliau arba ieškoti vakcinacijai tinkamo laiko pasirinkimo kitoje savivaldybėje.

Skiepai vaikams nuo 12 metų

Europos vaistų agentūrai leidus „Comirnaty“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti 12-15 metų asmenis, šios amžiaus grupės vakcinacija startuoja ir Lietuvoje. Nuo pirmadienio registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

Vaikai vakcinacijai registruojami taip pat, kaip ir suaugusieji - internetu www.koronastop.lt arba karštosios linijos telefonu 1808.

Užregistravus vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą.

Asmenys nuo 12 metų amžiaus gali būti skiepijami tik viena vakcina nuo COVID-19 - „Comirnaty“, kurią gamina farmacijos kompanijos „BioNTech“ ir „Pfizer“. Ši vakcina yra skiepijama dviem dozėmis, tarp jų daroma 21 dienos pertrauka.

Kitos trys Lietuvoje naudojamos vakcinos - „Moderna“, „Vaxzevria“ ir „Janssen“ - yra registruotos vyresnių nei 18 metų žmonių skiepijimui.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder