Etapinė gyventojų vakcinacija - nuo gegužės 10 d.

Ketvirtadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys susitikime su savivaldybių merais aptarė, jog jau nuo gegužės 10 dienos prasidės visuomenės etapinė vakcinacija.

„Tikimės, kad mūsų planas nesikeis, taip norėtume, kad jis nesikeistų, be abejo, jei vakcinų gamintojai nepakeis vakcinų pristatymo grafikų ar neatsitiks kažkokių kitų netikėtumų. O dėl vaikų vakcinavimo, ši tema COVID-19 kontekste yra dar tik tyrimų lygio. Tai, matyt, yra ateities klausimas“, - sakė A. Dulkys.

Bus bendra registracijos sistema

A. Dulkys pasakojo, kad registracija vakcinacijai bus paskelbta gegužės 17 dieną, per bendrą registravimosi sistemą.

Pati sistema, pasak A. Dulkio, nėra nauja - tai ta pati platforma, kuri naudojama tyrimams dėl COVID-19 registruotis.

Registruotis vakcinai nuo COVID-19 ligos gyventojai galės elektroniniu būdu, spustelėję savivaldybės svetainėse ir www.koronastop.lt būsiančias nuorodas. „Savivaldybės jau pradėjo jungtis į bendrą sistemą. Iki gegužės 13 dienos, tikimės, bus baigti prisijungimo darbai. Šiandien jau 17 savivaldybių yra prisijungusios, vadinasi, jau vyksta vakcinavimo laikų kėlimas į sistemą ir, kai tik bus pasirengta, bus kviečiami gyventojai registruotis elektroniniu būdu“, - tikino sveikatos apsaugos ministras. Taip pat veiks ir bendras skambučių centro numeris - karštoji linija 1808, kuriuo paskambinus gyventojams bus atsakyta į klausimus apie vakcinavimo procesą, pagelbėta užregistruoti vakcinai, jei negalės patys užsiregistruoti elektroniniu būdu.

Vakcinavimo centras

Primename, kad vakcinavimo centras Klaipėdoje įsikurs LCC tarptautiniame universitete. Esant pakankamam vakcinų kiekiui, planuojama, jog centras dirbs net 7 dienas per savaitę.

„Naujasis vakcinavimo centras, įsikursiantis jaukioje, erdvioje, šviesioje ir gerai vėdinamoje LCC sporto salėje, bus gerokai erdvesnis nei esami skiepijimo centrai, tad patogiau bus ir skiepytis atvyksiantiems gyventojams, ir čia dirbsiantiems medikams bei savanoriams. Planuojame, kad duris vakcinavimo centras atvers jau artimiausiu metu ir tam bus dedamos visos pastangos“, - sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Kol bus įrengtas naujas vakcinavimo centras, klaipėdiečiai toliau bus skiepijami vakcinavimo centruose Galinio Pylimo g. 3 (prie Psichikos sveikatos centro) ir Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika).

Šiuo metu elektroninėje registravimo sistemoje vakcinavimasklaipedoje.lt vakcinavimui kviečiami registruotis asmenys nuo 55-erių metų, taip pat - lėtinėmis ligomis sergantys gyventojai, kurie nori gauti pirmąją skiepo dozę.

Toliau tęsiamas ir prioritetinėms grupėms pagal profesiją priklausančių asmenų vakcinavimas - jis organizuojamas pagal įstaigų pateikiamus sąrašus.

 

Planuojama, jog kiekvieną savaitę, pradedant nuo kito pirmadienio, į vakcinacijos procesą bus įtraukiama nauja amžiaus grupė: • nuo gegužės 10 d. - 55-64 metų gyventojai; • nuo gegužės 17 d. - 45-54 metų gyventojai; • nuo gegužės 24 d. - 35-44 metų gyventojai; • nuo gegužės 31 d. - 16-34 metų gyventojai. Asmenims nuo 16 metų gali būti skiriama tik viena iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų - „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“). O žmonėms nuo 18 metų gali būti pasiūlyta „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.

Sidebar placeholder